Фельдман: державотворчим чинником в Україні не повинна бути етнічна приналежність

На думку депутата, національної єдності треба досягати не шляхом примусу, а шляхом вільного усвідомлення особистої зацікавленості кожного в необхідності нації.

Державотворчим чинником в Україні має стати українське громадянство, а не етнічна приналежність. Про це заявив народний депутат Олександр Фельдман на міжнародній конференції "Світ без нацизму", що проходила 17 грудня в Раді Федерацій Росії.

За словами Фельдмана, перші 10-15 років своєї незалежності, пострадянські країни були зайняті вирішенням питань державного будівництва і тільки зараз починають стикатися з активними пошуками національної ідентичності, оцінками національної історії, осмисленням національних символів і традицій. Поширення ксенофобії і екстремізму, ріст популярності рухів правого толку, сутички на ґрунті міжнаціональної ненависті - це перші виклики національного будівництва в пострадянських країнах.

Класичне розуміння нації, засноване на тому представленні, що "культурно і етнічно однорідна нація передує державі і створює її", - є непридатним для національно-державного будівництва в більшості пострадянських країн. Цей тип державного будівництва брався за основу в Німеччині, Італії, Іспанії на початку 20 століття і часто призводив до етнократії. Оскільки розпад СРСР і формування незалежних республік проходило за адміністративно-республіканською ознакою, а не за етнонаціональною і оскільки пострадянські країни мають неоднорідну специфіку, більш відповідною є інша модель, де "нація формується на базі держави". За таким зразком будувалася Британія і Франція - заявив у своєму виступі Фельдман.

На думку Фельдмана, в більшості пострадянських країн, зокрема в Україні, з її складною культурною, релігійною, мовною і етнічною специфікою, головним завданням є формування поваги до українського громадянства, як до консолідуючого і державотворчого чиннику. Це надасть українській нації більшою мірою цивільний, ніж вузький етнокультурний зміст.

Національної єдності треба досягати не шляхом примусу, а шляхом вільного усвідомлення особистої зацікавленості кожного в необхідності нації. Нація повинна стати формою солідарності, яка робить державу ефективною і конкурентоздатною. А держава - гарантом і захисником національних інтересів і прав усіх своїх громадян.

Читайте також:

Фельдман: всенародне обговорення проекту Трудового кодексу потрібно проводити обов'язково

Фельдман: банківське лобі хоче перетворити іпотеку на "фабрику бездомних"

Фельдман просить Держдепартамент США розібратися з Тягнибоком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: