Фельдман попросив Мєдвєдєва не чіпати українську бібліотеку в Москві

Фельдман просить Мєдвєдєва не перетворювати обшуки в "Бібліотеці української літератури" в розігрування антиукраїнської карти в ході анти-екстремістської кампанії російської влади.

Народний депутат України Олександр Фельдман, звернувся до президента Росії Дмитра Мєдвєдєва з приводу недавніх обшуків в "Бібліотеці української літератури" в Москві. Такі інциденти є прикрими непорозуміннями, що знижують легітимність розвитку двосторонніх україно-російських відносин в очах широкої громадськості і призводять до росту взаємної ксенофобії в українському і російському суспільстві - говориться у зверненні Фельдмана.

Особливу увагу президента РФ Фельдман просить звернути на той факт, що скандальні "оперативно-розшукові заходи" мали інформаційну прив'язку до недавніх масових безладів на Манежній площі і трактувалися в якості реакції російської влади на ріст націоналістичних настроїв і недавні витівки екстремістів.

На думку Фельдмана, така "прив'язка" є некоректною, враховуючи більш ніж 80-річну історію бібліотеки і відсутність щонайменших приводів для підозр у минулому, а також враховуючи слова, сказані Володимиром Путіним в 2007 році про те, що ця бібліотека є "зразковою культурно-освітньою установою". Цілком очевидно, що Україна, український народ і українська література - не мають ніякого відношення до недавніх подій на Манежній площі і не є чинниками підйому екстремістських настроїв у Росії.

Подібні "гуманітарно-силові" ініціативи місцевих чиновників і тенденційна подача інформації, що зачіпає взаємні почуття українського і російського народів, - нагадують недалекоглядну політику минулої української влади в гуманітарній і культурно-історичній сферах, коли на догоду короткостроковим "шумовим ефектам" приносилися в жертву досягнення цілих поколінь людей, що копітко вибудовували взаємну довіру і повагу між українським і російським народами. Кому це треба?..

Якого прогресу в системі гуманітарних відносин можна досягти зусиллями "оперативників" і "силовиків"?.. Досягненню яких завдань на ґрунті боротьби з екстремізмом заважає єдина "Бібліотека української літератури" в Росії і чим її фонди можуть відрізнятися від фондів інших російських і іноземних бібліотек?.. - заявив Фельдман.

Фельдман просить президента РФ звернути увагу відповідальних осіб на можливі гуманітарні наслідки "бібліотечного скандалу", а також на неприпустимість ескалації українофобських настроїв і розігрування "української карти" в анти-екстремістській кампанії.
За словами Фельдмана, моніторинг провідних українських і російських Інтернет-сайтів, що проводиться "Інститутом з прав людини, протидії ксенофобії і екстремізму" вже зафіксував ріст антиукраїнських настроїв з боку російських користувачів на цьому ґрунті, а також ріст антиросійських настроїв серед українських, зокрема російськомовних користувачів.

Як повідомлялося раніше, 23 грудня 2010 року відділ боротьби з екстремізмом МВС РФ провів обшук в приміщенні "Бібліотеки української літератури" в Москві. В ході обшуку було вилучено понад 50 книг із згадкою в тексті слова "націоналізм" для проведення психолого-лінгвістичної експертизи. 24 грудня у бібліотеці пройшов другий обшук, в результаті якого були вилучені жорсткі диски комп'ютерів і читацькі квитки, після чого бібліотека була опечатана і закрита.

При цьому, за словами директора бібліотеки Наталії Шаріної, в бібліотеці не було виявлено видань з федерального списку екстремістських матеріалів, який формується Міністерством юстиції РФ згідно зі статтею 13 Федерального закону "Про протидію екстремістської діяльності".

Читайте також:

Фельдман: державотворчим чинником в Україні не повинна бути етнічна приналежність

Фельдман: всенародне обговорення проекту Трудового кодексу потрібно проводити обов'язково

Фельдман: банківське лобі хоче перетворити іпотеку на "фабрику бездомних"

Фельдман просить Держдепартамент США розібратися з Тягнибоком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: