Фельдман пропонує ухвалити закон про евакуацію громадян України з "гарячих точок"

Депутат пропонує надати дипломатичним представництвам повноваження відносно здійснення у разі потреби невідкладної евакуації українців, які перебувають на території іноземної держави.

Народний депутат Олександр Фельдман зареєстрував законопроект "Про невідкладну евакуацію громадян України з інших країн у разі виникнення в них надзвичайних ситуацій".

Законопроектом пропонується надати консульствам або дипломатичним представництвам повноваження відносно здійснення заходів з невідкладної евакуації громадян України, які перебувають на території іноземної держави, в якій виникла або існує загроза виникнення надзвичайній ситуації.

Фінансувати відповідні заходи пропонується за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету, передбаченого для виплат, які пов'язані з виконанням консульських функцій дипломатичними представництвами і консульствами України за кордоном.

У разі потреби виділення додаткових коштів на невідкладну евакуацію громадян України, пропонується надати Міністерству закордонних справ повноваження відносно звернення до Кабінету міністрів для отримання додаткових коштів за рахунок резервного фонду державного бюджету.

Ухвалення законопроекту не спричиняє за собою змін в інших законодавчих актах України і не вимагатиме додаткових витрат з Державного бюджету - сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

На думку автора законопроекту, його прийняття сприятиме гарантуванню прав громадян, які знаходяться за межами України і служитиме підвищенню авторитету української держави.

Як повідомлялося раніше, в ході недавніх протестних акцій в Єгипті загинули двоє громадян України. Відомо що 46-річний українець Олександр працював на будівництві металургійного комбінату в місті Хелуані в 30 км від Каїра. Там же на меткомбінаті в Хелуані загинув ще один українець - чоловік із Запоріжжя.

У МЗС інформацію про загибель українців підтвердили. "Свідоцтво про смерть ми передали родичам загиблого - вони отримали усі документи разом з тілом. Усе інше - конфіденційна інформація, якої ми не маємо права розголошувати без згоди сім'ї", - розповіли в МЗС.

За словами рідних Олександра з Донецька, його смерть настала в результаті сердечної недостатності. А у його колеги із Запоріжжя нібито було отруєння етиловим спиртом. Рідні засумнівалися в діагнозі, озвученому в МЗС, і вирішили звернутися до донецьких фахівців. "Ми тут свою експертизу провели. Запросили лікаря, і він дав висновок про те, що Саша помер від набряку мозку в результаті черепномозкової травми!" - говорить Тетяна.

У донецькій компанії "Науково-впроваджувальне підприємство (НВП) "Мак", яка відправила чоловіків до нещасливого відрядження, відмовляються коментувати обставини загибелі своїх співробітників.

Читайте також:

Фельдман закликав боротися з "меморіальним вандалізмом"

Соціологи розповіли, хто найбільше порушує права людини

Фельдман: банківське лобі хоче перетворити іпотеку на "фабрику бездомних"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: