Фельдман закликав боротися з "меморіальним вандалізмом"

Олександр Фельдман розповів чому в Харкові так і не було відкрито пам´ятник Павлу Судоплатову і закликав боротися з "меморіальним вандалізмом".

Народний депутат Олександр Фельдман розповів, чому в Харкові так і не було відкрито пам´ятник Павлу Судоплатову і закликав боротися з "меморіальним вандалізмом".

"Хвилю "меморіального вандалізму", що піднімається останнім часом, потрібно рішуче і жорстко припиняти. Будь-які образи меморіальної символіки тільки нагнітають ненависть серед людей і ні до чого хорошого не призводять. Однаково потрібно карати і тих, хто паплюжить пам´ятники Бандері, і тих, хто оскверняє пам´ять радянських солдатів - усе це прояви одного печерного варварства", - вважає Фельдман.

Крім того, за словами Фельдмана, потрібно припинити місцеву "кампанійщину" з установлення меморіалів, що мають неоднозначну оцінку в українському суспільстві. При цьому більшість комунальних кладовищ, де поховані звичайні люди, знаходяться в жалюгідному стані. Місцева влада повинна розуміти, що на кожну сумнівну ідею у їхніх колег з інших регіонів завжди знайдуться свої контр-ідеї. Цей абсурд може тривати до нескінченності. По суті, це такий же вандалізм, як і хуліганське руйнування меморіалів, оскільки мотиви в одних і в інших однакові. Для наших європейських партнерів з боку все це виглядає досить дико. Про який безвізовий режим, туристів і інвестиції можна говорити...

Фельдман вважає, що всім українцям треба прагнути до єдності і навчитися поважати протилежні точки зору. "Можу розповісти одну історію: декілька років тому, в Харкові до мене звернулася ініціативна група з проханням підтримати будівництво пам´ятника легендарному розвіднику Павлу Судоплатову. Незважаючи на те, що Судоплатова дійсно багато що пов´язує з Харковом (він кілька років жив і працював у Харкові, навчався в Харківському університеті, був одружений з харків´янкою), було видно, що основна ідея полягає в тому, щоб "насолити" націонал-демократам і Західній Україні, оскільки Судоплатов знищив засновника ОУН Євгена Коновальця і генерала УПА Романа Шухевича. Нам тоді вистачило елементарного здорового глузду, щоб не робити цього сумнівного кроку, хоча проект пройшов би "на ура". При всій моїй нелюбові до цих історичних персонажів, я досі вважаю своє рішення правильним, адже на те вона й історія, щоб залишатися в минулому - заявив Фельдман.

Як повідомлялося раніше, наприкінці грудня 2010 невідомі розмалювали свастиками монумент Радянської Армії у Львові. 31 грудня 2010 в Запоріжжі невідомі підірвали пам´ятник Йосипу Сталіну. 10 січня 2011 невідомі розмалювали свастиками пам´ятний знак на честь Стапана Бандери в Луцьку.

Читайте також:

Фельдман попросив Мєдвєдєва не чіпати українську бібліотеку в Москві

У Луцьку розмалювали свастиками камінь на місці пам'ятника Бандері

На Донеччині пам'ятник Леніну розмалювали жовтим та блакитним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: