Фермери розповіли, чи буде цьогоріч Україна із хлібом та олією через перепади погоди

Фермери розповіли, чи буде цьогоріч Україна із хлібом та олією через перепади погоди

Клімат в Україні стрімко змінюється, пояснюють в Укргідрометцентрі.

В Україні фермерам через різкі перепади погоди довелося пересіювати поля. Поки що не можуть підрахувати, які будуть збитки від часткової загибелі сільськогосподарських культур.

Але упевнені, що без фінансових втрат не обійдеться. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Директор агрофірми Віктор Зінченко, який вирощує озиму пшеницю, нарікає на погодні примхи.

"Колосок повинен бути у півтора рази однозначно більший. Думали, що буде посуха. А сталося, що дощі. І, напевно, не така шкода від дощів, як від того, що немає суми ефективних температур", - каже він.

Фермер не сумнівається, що хліб цьогоріч подорожчає.

"Планували центнерів не менше 60 буде. Но якщо вийдемо 45-50, це буде для цього року чудово", - додає він.

На сусідньому полі росте озимий ячмінь. Його мало бути 60 гектарів, але лишилося тільки 10. Решту землі довелося пересіяти соєю.

Кукурудза також ледь жевріє. Холодні весняні ночі не дають їй піти у ріст. А тут ще й травневий сезон злив.

Нарікають фермери і на сходи сої. Їх теж забило дощами.

А от на Кіровоградщині на дощі ледь не моляться. Тут була безсніжна зима, весняна посуха та заморозки до 5 градусів. Фермери готувалися до найгіршого. Але тепер більшість посівів пшениці врятовано. Соняшника - також.

"Якби не цей дощ, то ми б отримали відсотків на 80 менше, якби не було дощу. Я думаю, і соняшник буде, і олія буде. Я думаю, все буде добре", - каже фермер Олексій Цокалов.

Клімат в Україні стрімко змінюється, пояснюють в Укргідрометцентрі. Вперше за 150 років метеоспостережень в Україні зовсім не спостерігалось зими. Погодні перепади стають аж надто відчутними та стресовими для сільського господарства.

"Найбільша біда сталася на півдні. Це, перш за все, Одеська область. На півдні взагалі за 3-4 місяці не випало жодного дощу", - розповіла керівниця відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

А травень видався надто екстремальним. Бо, за словами фахівців, останнього разу така низька температура спостерігалася 40 років назад.

Однак літо вже на порозі. Від 5 червня прийде довгоочікуване тепло, а потім і спека. Але рослинам допомогти має накопичена у ґрунті волога.

В уряді запевняють, що навіть попри усі погодні негаразди, дефіциту зерна країна не матиме.

"Наш прогноз становить 68 мільйонів тон зернових. При внутрішньому споживанні 23. І наш прогноз становить близько 20 млн тон в сумі олійних - соняшник, соя, ріпак", - повідомив заступник міністра економічного розвитку Тарас Висоцький.

Тож нестачею харчів на зиму, заспокоюють, перейматися не варто.

Нагадаємо, що ціни на фрукти та ягоди на ринку України знаходяться на історично високому рівні. Найбільше, станом на початок червня, зросли гуртові ціни на суницю садову (полуницю) - в середньому в 2,6 рази. Головною причиною, на думку фахівців, став вплив несприятливих погодних умов на врожай ягоди.

Відео Погодні вибрики: засуха, зливи та заморозки завдали чималих збитків фермерам

Фермери нарікають на погодні вибрики. Їм через різкі перепади довелося навіть поля пересіювати. Які будуть збитки від часткової загибелі сільськогосподарських культур, поки підрахувати не можуть. Але без фінансових втрат - упевнені - не обійдеться. Чи буде цьогоріч Україна із хлібом та олією - у сюжеті.  

Погодні вибрики: засуха, зливи та заморозки завдали чималих збитків фермерам

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів