Фесенко: "коаліції трьох" не вистачить голосу в Раді

Віктор Ющенко може знову замислитися над проведенням дострокових парламентських виборів.

Роботі коаліції БЮТ, "Нашої України - Народної самооборони" та Блоку Литвина буде заважати постійна нестача голосів у Верховній раді.

Про це ТСН.ua сказав голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Кириленко-Шаров-Тарасюк
УНІАН
Нова коаліція вже від початку свого існування матиме великі проблеми, прогнозують політологи
"Сьогоднішні події (підписання коаліційної угоди - ТСН.ua) засвідчили, що новостворена коаліція подолала перші проблеми на своєму шляху. Був великий ризик, що коаліційний процес може зірватися, не дійти до підписання коаліційної угоди, і будуть великі питання щодо легітимності коаліції. Цю проблему вдалося вирішити", - звернув увагу політолог.

В той же час, він впевнений, що на цьому негаразди коаліції не вичерпаються. "Буде існувати проблема нестачі голосів, оскільки реальних голосів у коаліції менше, ніж потрібно для результативних голосувань. Для того, щоб проводити законодавчі ініціативи уряду або власні законодавчі ініціативи, потрібні будуть голоси ситуативних союзників. Або комуністів, або частини фракції Партії регіонів. Або доведеться домовлятися з тією частиною фракції НУ-НС, яка залишилась у меншості, не підтримує Тимошенко і нову коаліцію", - зазначив Фесенко.

Експерт також прогнозує, що створення коаліції може призвести як до нових конфліктів, так і до певного примирення Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко. Ймовірно, що "через певний час і президент, і прем'єр відмовляться від війни і спробують знайти компроміс" "Це може бути в їхніх спільних інтересах, хоча поки обидві сторони демонструють скоріше конфліктне ставлення (одне до одного - ТСН.ua)", - звернув увагу експерт.

Ймовірні конфлікти Ющенка і Тимошенко навколо коаліції, на думку політолога, можуть, наприклад, виявитися у офіційному розколі фракції НУ-НС, частина якої не підтримала "коаліцію трьох". Крім того, президентська команда може вимагати офіційного призначення нового уряду Тимошенко, що важко зробити за умови нестачі голосів.

Утім, такі перспективи є лише ймовірними. "Президентська сторона, можливо, зробить паузу. Потім буде формувати свою стратегію і тактику стосовно нової парламентської коаліції", - додав Володимир Фесенко.

Нагадаємо, сьогодні БЮТ, НУ-НС і Блок Литвина підписали угоду про створення парламентської коаліції "Національного розвитку, стабільності і порядку". Цьому передувала відставка керівників фракції НУ-НС В'ячеслава Кириленка і Романа Зварича, які були проти об'єднання з Юлією Тимошенко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: