Фесенко: нова коаліція не рятує від перевиборів

Втім, зараз БЮТ і "регіонали" хочуть перенести парламентські вибори аж на 2015 рік.

Ймовірність створення парламентської коаліції БЮТ і Партії регіонів є високою, але міцним союз цих політичних сил не буде.

Про це ТСН.ua сказав голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

На його думку, учасники майбутнього об'єднання спробують залучити до нього й інші фракції. "Зроблять спробу, щоб це не була лише коаліція БЮТ і Партії регіонів. Спробують до неї долучити або Блок Литвина, або комуністів, хоча б частину депутатів від НУ-НС. Хоча тут виникає юридична колізія, про яку сперечаються ще з минулого року, про індивідуальне членство в коаліції", - впевнений експерт.

Тимошенко-Янукович
УНІАН
Експерт впевнений, що союз БЮТ і ПР сильним не буде
Він зазначив, що коаліція Блоку Тимошенко і ПР, скоріше за все, буде "хиткою і нестабільною". "Я би поки не казав, що абсолютно точно буде ця коаліція. Дуже ймовірно, що вона відбудеться, але два рази не вдалося її створити. БЮТ і Партія регіонів залишаються головними конкурентами в українському політичному процесі. Існує дуже високий рівень взаємної недовіри. Це обумовить нестабільність цієї коаліції", - прогнозує Фесенко.

"Навіть якщо коаліція буде створена, вона буде хиткою, недовіра між партнерами буде й далі. Якщо якісь із гарантій, що зараз розробляють, зокрема зміни до Конституції, не спрацюють (наприклад ті, які стосуються порядку обрання президента України), ця коаліція припинить існування", - пояснив він.

Крім того, політолог не впевнений, що створення коаліції БЮТ і ПР зніме питання про дострокові парламентські вибори. "Одна з гарантій, яка розробляється зараз між двома політичними силами, полягає в тому, щоб віддалити дату парламентських виборів, можливо навіть перенести її з 2012 року на 2015. Про це подейкують в кулуарах. Але дострокові парламентські вибори можуть відбутися", - зазначив Фесенко.

"Якщо ця коаліція буде діяти проти президента, він спокійно реагувати на це не буде. Інша річ, якщо буде створена коаліція, той аргумент, який використовувався президентом восени (припинення існування чинної коаліції в Раді - ТСН.ua), зараз не може бути задіяний, треба буде шукати інший. Не виключаю, що може виникнути колізія навколо норм щодо формування нового уряду протягом двох місяців. Може постати питання про голосування за весь склад уряду. Не про ротацію окремих міністрів, а про повторне подання на посаду кандидатури прем'єр-міністра. Це може стати додатковим іспитом на стабільність цієї коаліції", - вважає Фесенко.

"Питання про проведення дострокових парламентських виборів не буде зняте з порядку денного, але буде залежати від конкретної політичної кон'юнктури і наявності прямих підстав для (їхнього - ТСН.ua) проведення", - додав експерт.

Нагадаємо, про ймовірне створення парламентської коаліції з Партією регіонів депутати від БЮТ заявили вчора.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: