Фесенко: СБУ і Рада "забалакають" усю корупцію

Голова Служби безпеки в першу чергу відповідав депутатам на критику, говорячи про корупціонерів у ВР.

Заяви керівника СБУ Валентина Наливайченка про корупційні дії окремих депутатів Верховної ради, скоріше за все, є відповіддю на критику з боку антикорупційного парламентського комітету.

Наливайченко-Медведько
УНІАН
Експерт не вірить, що найближчим часом розмови силовиків про корупцію вплинуть на якісь справи
Про це ТСН.ua сказав голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Якщо (в заявах голови СБУ - ТСН.ua) фігурує Геннадій Москаль, це може буде відповіддю на славнозвісне засідання парламентського комітету з питань боротьби з корупцією, де Москаль відігравав помітну роль, і де були звинувачення на адресу Наливайченка. Є закономірною версія про це", - вважає політолог.

В той же час, він впевнений, що зі звинуваченнями на адресу Москаля й інших депутатів повинна розбиратися Генеральна прокуратура. "Вона є, хоча б формально, непричетною до протистояння між СБУ і конкретними депутатами. Крім того, це пряма функція Генпрокуратури", - пояснив експерт.

В той же час, він припускає, що нинішні звинувачення можуть перетворитися на "банальну політичну сварку за принципом "сам дурень". "Не випадково виникають підозри, що йдеться про політичну боротьбу, таємні звинувачення, і можна просто забалакати і реальні корупційні дії, і реальну боротьбу з корупцією. Хай хоча б Генпрокуратура проявить активність і спробує надати більш-менш об'єктивну інформацію", - вважає Фесенко.

В той же час, в нього "немає надії на те, що проблема буде розв'язана найближчим часом". "Скоріше за все, це обмежиться взаємними звинуваченнями. Але хтось має реагувати, і за законом це має бути Генеральна прокуратура", - додав політолог.

Нагадаємо, сьогодні керівник СБУ заявив про причетність кількох депутатів ВР до корупційних дій і про те, що матеріали щодо цих дій вже передано до ГПУ. Серед названих імен був представник НУ-НС Геннадій Москаль, який нещодавно розкритикував Наливайченка за відсутність на засіданні комітету ВР з питань боротьби з оргзлочинністю та корупцією.

Засідання комітету розглядало інформацію СБУ про наявність серед народних обранців осіб, начебто причетних до контрабанди та злочинних угруповань.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: