Фесенко: вибори можуть пройти наступного року

Переобрання Верховної ради цього року може зірватися через відсутність грошей.

Через блокування процесу фінансування дострокових парламентських виборів вони можуть відбутися наприкінці січня наступного року.

Такий прогноз у розмові з ТСН.ua зробив Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента".

Блокування роботи ВР
УНІАН
Заблокована Рада знову не може дати грошей на вибори
На думку політолога, блокування процесу виділення грошей на проведення голосування "вже дало певний результат". "Одна дата виборів, 7 грудня, зірвана, 14 також неможливо провести кампанію, під питанням 21 грудня. Якщо не вдасться у найближчий тиждень вирішити проблему фінансування, вибори доведеться переносити як мінімум на кінець січня. З різних причин проводити кампанію, вирішальна фаза якої буде у святкові дні, не дуже доцільно", - наголосив Фесенко.

З огляду на це, він зазначив, що "певною мірою блокування фінансування вирішує своє завдання – зриває виборчий процес". У цій ситуації експерт бачить небагато виходів.

"Або прихильникам виборів доведеться шукати неординарний спосіб, оминати класичний бюджетний спосіб фінансування. Наприклад, застосувати варіант, який пропонували "регіонали", – звертатися до Нацбанку за кредитом, який потім буде компенсуватися з бюджету. Або треба буде шукати компроміс. Можливо, однією з умов такого компромісу буде перенесення або узгодження дати виборів", - впевнений політолог.

Зараз же, на його думку, ситуація з перенесенням дня виборів "на роздоріжжі". Крім фінансування, для проведення голосування потрібно вирішити ще кілька проблем. "Треба зняти блокаду. Не лише в судах, а і в Центральній виборчій комісії. Схоже, що діяльність ЦВК теж заблокована. За останній час жодного офіційного засідання не відбулося, лише наради. Це означає, що є проблеми з кворумом і з прийняттям рішень", - зазначив Фесенко.

Він прогнозує, що ситуація з датою голосування вирішиться протягом найближчого тижня. "Або Ющенко вдасться до більш рішучих кроків, якщо не буде досягнуто якогось компромісу, або питання виборів буде перенесене на період після Нового року", - додав політолог.

Нагадаємо, сьогодні фракція БЮТ продовжує блокування трибуни ВР. Це унеможливлює ухвалення парламентом необхідних для виборів змін до бюджету.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: