Фесенко: Ющенку не потрібна коаліція з Тимошенко

На Україну, швидше за все, чекає чергова довга і конфліктна коаліціада.

При утворенні коаліції БЮТ, НУ-НС і Блоку Литвина у Верховній раді може виникнути багато проблем, вважає голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Более полусотни жертв ДТП в Египте
УНІАН
Коаліція, якою в парламенті керуватиме Володимир Литвин, залишається дуже проблемним утворенням
"Для початку треба завершити процес реєстрації (коаліції - ТСН.ua), підготовки коаліційної угоди. Судячи з коментарів, поки що офіційно коаліційна угода не підписана лідерами фракцій. Її треба підготувати і підписати", - пояснив політолог ТСН.ua. Саме цей процес, на його думку, й може спричинити конфлікти.

По-перше, коаліційну угоду мають підписати депутати всіх фракцій нового парламентського об'єднання. "І тут може виникнути проблема. У фракції НУ-НС далеко не всі є прихильниками Юлії Тимошенко на посаді прем'єр-міністра. Формально не всі, як ми побачили по вчорашньому голосуванню (за кандидатуру спікера ВР - ТСН.ua) готові підтримати відновлення демократичної коаліції в розширеному форматі", - зазначив Фесенко.

Друга проблема, на його думку, "може виникнути навколо процедурного питання про формування коаліційного уряду". "Схоже, що БЮТ і Блок Литвина хочуть лише провести часткове переформатування уряду і не ставити у Верховній раді питання про кандидатуру прем'єр-міністра. Але президент, частина фракції НУ-НС і Партія регіонів можуть наполягати на тому, щоб була виконана процедура формування нового коаліційного уряду. Якщо створюється нова коаліція, треба заново сформувати і уряд", - звернув увагу експерт.

"Коаліція має запропонувати кандидатуру прем'єр-міністра, подати її президенту, а президент вже офіційно представляє на затвердження Верховній раді. Навколо цього питання також можуть виникнути розбіжності в новій коаліції", - впевнений Фесенко.

Він не виключає й інших конфліктних ситуацій: "На нас чекає непроста і достатньо конфліктна коаліціада. І головне, президент і частина фракції НУ-НС будуть зацікавлені в тому, щоб офіційна коаліція так і не була створена. Це їм потрібно для того, щоб мати на всяк випадок привід для дострокових парламентських виборів". З огляду на це, процес створення коаліції може затягнутися.

"У президента розраховували затягнути коаліційний процес, а далі діяти в залежності від обставин. Можливо будуть схиляти Тимошенко до нових серйозних поступок, зокрема щодо законодавчих ініціатив, які має розглядати парламент. Якщо Тимошенко не піде на поступки, може бути поставлене питання про розпуск парламенту. Буде впливати ще ситуація економічна", - також прогнозує політолог.

"Але, так чи інакше, коаліціада може затягнутися. І це може бути тактичним прийомом з боку, наприклад, керівництва фракції НУ-НС", - додав Володимир Фесенко.

Ющенко-Тимошенко
УНІАН
Президент, скоріше за все, не в захваті від нового об'єднання з прем'єром
Нагадаємо, вчора новим головою Верховної ради був обраний Володимир Литвин. Він одразу заявив про створення парламентської коаліції в складі БЮТ, "Нашої України - Народної самооборони" та Блоку Литвина.

Прем'єр Юлія Тимошенко пізніше сказала, що після створення коаліції в її уряді можуть відбутися зміни. В той же час, президент Ющенко привітав обрання нового голови парламенту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: