Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Фестиваль імені мамонта. На Чернігівщині розкопали найдревніші у світі музичні інструменти

У Мезині відбувся археологічно-мистецький фестиваль.

На місці знахідки древніх музичних інструментів влаштували "Мамонт-фест". На Чернігівщині у селищі Мезин розкопали барабанну установку з кісток мамонта, яку люди зробили ще 20 тисяч років тому. А це вже справжня наукова сенсація – кроманьйонці танцювали та співали.

Первісне мистецтво древніх людей вирішили відновити сучасні українці, йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

В істориків немає сумніву, що кроманьйонці, які жили на цій землі, любили музику й танці. Тут знайшли найдревніші у світі музичні інструменти, цілий ансамбль.

На місці стоянки кроманьйонців зібралися музиканти, ді-джеї, художники та історики – надихнутися на творчість.

Історики проаналізували будову гортані кроманьйонця і припустили, що в них була непогана дикція, майже така, як і у сучасної людини. А їхня музика була цілком практичною.

"Раніше ж люди взагалі через музику й танець спілкувалися, прохали дощ для урожаю, благословлялися на вдале полювання. Гадаю, ще це була не розвага, а все було серйозно", – говорить бітбоксер Артем Назаренко.

Стоянку древньої людини в Мезині, яку датують пізнім палеолітом, знайшли 100 років тому просто на подвір'ї селянина. Археологи відкопали п'ять куполоподібних жител. Учасники фестивалю можуть спробувати пожити у їхніх копіях.

"Перший ярус – череп мамонта, другий – лопатка. Третій ярус – роги північного оленя та бивні. А шкіра служила дахом, в якій був наскрізний отвір, яким виходив дим", – пояснює екскурсовод Мезинського археологічного музею Наталія Гриценко.

Кроманьйонці пожили в Мезині десь із півроку, а потім чомусь залишили житла. Це сталося раптово, люди забули на вогнищі їжу, знаряддя праці та свої музичні інструменти – шість предметів, які тепер вважаються знахідкою світового значення. Археолог Дмитро Ступак за це їм дуже вдячний. Показує учасникам фестивалю, як минав день звичайного кроманьйонця.

Уже наступного року "Мамонт-фест" сподіваються зробити міжнародним і чекають тут на любителів первісного з усього світу.

Алла Скорик

Відео На Чернігівщині розкопали неймовірну знахідку, яку люди зробили ще 20 тисяч років тому

Залиште свій коментар

Вибір редакції