Фестиваль імені мамонта. На Чернігівщині розкопали найдревніші у світі музичні інструменти

У Мезині відбувся археологічно-мистецький фестиваль.

На місці знахідки древніх музичних інструментів влаштували "Мамонт-фест". На Чернігівщині у селищі Мезин розкопали барабанну установку з кісток мамонта, яку люди зробили ще 20 тисяч років тому. А це вже справжня наукова сенсація – кроманьйонці танцювали та співали.

Первісне мистецтво древніх людей вирішили відновити сучасні українці, йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

В істориків немає сумніву, що кроманьйонці, які жили на цій землі, любили музику й танці. Тут знайшли найдревніші у світі музичні інструменти, цілий ансамбль.

На місці стоянки кроманьйонців зібралися музиканти, ді-джеї, художники та історики – надихнутися на творчість.

Історики проаналізували будову гортані кроманьйонця і припустили, що в них була непогана дикція, майже така, як і у сучасної людини. А їхня музика була цілком практичною.

"Раніше ж люди взагалі через музику й танець спілкувалися, прохали дощ для урожаю, благословлялися на вдале полювання. Гадаю, ще це була не розвага, а все було серйозно", – говорить бітбоксер Артем Назаренко.

Стоянку древньої людини в Мезині, яку датують пізнім палеолітом, знайшли 100 років тому просто на подвір'ї селянина. Археологи відкопали п'ять куполоподібних жител. Учасники фестивалю можуть спробувати пожити у їхніх копіях.

"Перший ярус – череп мамонта, другий – лопатка. Третій ярус – роги північного оленя та бивні. А шкіра служила дахом, в якій був наскрізний отвір, яким виходив дим", – пояснює екскурсовод Мезинського археологічного музею Наталія Гриценко.

Кроманьйонці пожили в Мезині десь із півроку, а потім чомусь залишили житла. Це сталося раптово, люди забули на вогнищі їжу, знаряддя праці та свої музичні інструменти – шість предметів, які тепер вважаються знахідкою світового значення. Археолог Дмитро Ступак за це їм дуже вдячний. Показує учасникам фестивалю, як минав день звичайного кроманьйонця.

Уже наступного року "Мамонт-фест" сподіваються зробити міжнародним і чекають тут на любителів первісного з усього світу.

Алла Скорик

ВідеоНа Чернігівщині розкопали неймовірну знахідку, яку люди зробили ще 20 тисяч років тому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: