Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Фігуранти корупційного скандалу в НАУ вразили розмаїттям версій появи 5 мільйонів

Жодна з них не збігається з тим, що говорять інші.

Колишній регіонал Максим Луцький мріє повернутися на роботу ректора Національного авіаційного університету. Саме він став ініціатором скандальної справи про хабарництво Володимира Харченка, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Луцький має дорогий "Мерседес", на котрому їздить із водієм та охоронцем. Він пригадує, як його звільняли з ректорської посади. "Харченко нас звільнив. Заходить людина в кабінет і каже: у тебе є п'ять хвилин, щоб зібратись і вийти", - розповів він. За версією політика, він постраждав через боротьбу з корупцією. Натомість у Харченка, зі слів Луцького, є "17 будинків по всій Україні, 9 квартир, декілька гаражів і три чи п'ять гектарів землі".

Відео Цінне викладання в НАУ: з'явились нові деталі розслідування справи ректора-хабарника

Юрист-консультант НАУ Сергій Крижанівський, якого підозрюють у організації здирництва, стверджує, що спецоперація НАБУ – це помста Луцького. Мовляв, той кілька разів пропонував гроші за посаду і йому нібито кілька разів відмовляли. А потім чоловік зголосився дати гроші на університет. Точніше, на організацію виборів нового ректора – аж 5 мільйонів гривень. Між Харченком і Луцьким було укладено угоду про співпрацю. Деталі її не розголошуються. Крижанівський її завірив нотаріально. "Там у мене чітко в угоді написано – гроші приймаються на виборчу компанію. Я повністю відповідаю за кожен рух цих коштів перед Луцьким, перед Харченком, перед вченою радою, перед університетом", - запевнив він.

Наступного дня, твердить юрист, Луцький приніс обіцяне. Але щойно гроші потрапили до рук Крижанівського – у кабінет увірвались спецпризначенці. "Я видаю касовий ордер. Тут я навіть не встиг видати ордер, тому що вбігли працівники НАБУ і, фактично, я був затриманий", - твердить адвокат.

Фотогалерея НАБУ паралельно з ФБР розлідуватимуть корупцію серед українських чиновників (2 фото)

Зовсім інша версія у виконувача обов'язків ректора Володимира Харченка. Він каже, що ніяких переговорів і тим більше угод ні з Луцьким, ні з Крижанівським у нього не було. "Ніяких домовленостей у нас немає. Для чого мені посередники? Ми можемо вирішувати це питання безпосередньо з Максимом Луцьким", - каже він. І додає, що знайдені НАБУ при обшуку 5 мільйонів гривень і злитки золота він чесно заробив. А у реєстрах землі фігурує не він, а його повні тезки. "Це ті гроші, які я не ховав. Вони лежали у мене вдома. Я тут не бачу нічого такого крамольного. Можете перевірити, скільки я заробив. Для цього достатньо підняти бухгалтерію і перевірити", - каже Харченко.

У міністерстві освіти розповіли, що конфлікт у НАУ триває понад десять років. Лише за останні п'ять років там змінилось кілька ректорів. Їх супроводжують кримінальні справи та навіть тюремні терміни. Проректор із адміністративних питань Андрій Мейснер пояснив, чому звільнені із університету люди готові платити будь-які гроші, щоб повернутись. "Їх взагалі не цікавить університет, навчальний заклад – їх цікавить бюджет університету. А він значний", - каже працівник вишу.

У середу в суді мали розглядати запобіжний захід для обох підозрюваних у хабарництві. Та ні Харченко, ні Крижанівський на нього не з'явились. Перший лежить на стаціонарі у Феофанії, другий готується до операції в Залізничній лікарні.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Вибір редакції