Філарет: Москва не зупинить об’єднання української церкви

Патріарх Філарет зазначив, що в УПЦ МП існує велика група людей, які виступають за зближення з Київським патріархатом.

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявляє, що процес зближення існуючих на сьогодні в Україні православних церков та їх об’єднання в єдину помісну православну церкву вже не можна зупинити.

"Процес зближення вже йде, і які б сили не протидіяли цьому, його вже не можна зупинити", - підкреслив глава Української православної церкви Київського патріархату.

За його словами, будь-які спроби обмеження прав УПЦ Московського патріархату будуть тільки віддаляти її від Москви та наближати до УПЦ Київського патріархату.

"Звичайно, патріарх Кирило хоче зупинити цей процес, але чи зможе він це зробити, і чи не призведуть його спроби до протилежного результату?", - сказав патріарх Філарет.

"В подальшому, звичайно, все буде залежати від самої УПЦ МП – чи захоче вона йти дорогою об’єднання та створення Єдиної помісної церкви", - додав він.

У зв’язку з цим патріарх Філарет зазначив, що в УПЦ МП сьогодні існує велика група людей, які виступають за надання цій церкві автокефалії та її подальше зближення з УПЦ Київського патріархату.

Нагадаємо, Московський патріарх Кирило в середу заявив, що автокефалія Української православної церкви невчасна: "Київ – це наш Єрусалим і Константинополь – серцевина нашого життя".

На його думку, "сьогодні ідея автокефалії, радикально політизована, є реальністю лише для окремих груп українського суспільства, а не для всього народу". "Всі ці радикальні заклики до автокефалії базуються виключно на політичних аргументах", - заявив патріарх.

Читайте також:

Надання українській церкві автокефалії позбавить РПЦ половини прибутків

Кирило: на Західній Україні неможливо побудувати православний храм

Кирило приїхав на Донбас молитися за шахтарів

Тягнибок: Кирило хоче собі давні українські землі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: