Філарет мовчки залишив Володимирський собор, але його прес-служба обіцяє прес-конференцію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Напруга в ПЦУ, попри видиму відсутність підтримки у Філарета, нікуди не поділася.

Лише четверо архієреїв прибули до Володимирського собору Києва на запрошення почесного патріарха Філарета, котре розсилалося на бланках ліквідованого Київського патріархату та викликало скандал. Аналітики висловлювали думки про можливість розколу в новоствореній Православній Церкві України або ж задоволення вимог екс-глави УПЦ-КП і подальшого відкликання Томосу про автокефалію, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На запрошення Філарета відгукнулися лише архієреї, котрі служать у Росії, а також кримський архієпископ Климент. Вони й співслужили літургію в соборі, однак підкреслювали, що це нічого додаткового не означає: "Ми не звинувачуємо ні блаженішого Філарета, ні блаженішого Епіфанія". У цей самий час біля резиденції почесного патріарха збираються люди з плакатами, яких обурив церковний скандал. Предстоятелям – колишньому та нинішньому – активісти пропонують – сісти за стіл переговорів, відповідне звернення написали обом. Філарет брати його відмовився, активісти пообіцяли переправити поштою.

ВідеоІгри церковних престолів: чи минула для церкви загроза розколу та втрати Томосу

Лише четверо панотців з сорока прибули на запрошення Філарета. Почесний патріарх скликав архієреїв з усієї України. Запрошення їм розіслали ще на початку травня – на бланках ліквідованого Київського патріархату.  

Ігри церковних престолів: чи минула для церкви загроза розколу та втрати Томосу

Митрополита Епіфанія в Михайлівському активісти не застали, бо він перебуває в заздалегідь запланованій на цей день поїздці до Маріуполя. Там предстоятель прокоментував ситуацію в церкві. "Ми шануємо святішого патріарха Філарета, але не підтримаємо тих думок і ідей, які ним висловлені в останні дні. Але ми віримо, що Господь усе владнає, і надалі ми будемо спільними зусиллями рухатися вперед, розбудувати нашу церкву, іти до визнання інших православних церков", - наголосив митрополит Київський і всієї України.

Натомість у проповіді Філарета у Володимирському соборі домінували ноти не примирення, а боротьби. "Будемо, дорогі браття і сестри, і далі боротися за єдину помісну церкву, незалежну ні від Москви, ні від Константинополя", - запевнив він. На запитання, чому так мало людей було на службі, Філарет нічого не відповів – пройшов повз журналістів мовчки. Не внесли ясності й репліки єпископів із його оточення. "Під час молитов там не поговориш багато", - пояснив владика Климент. "Про такі речі на ходу не скажеш. Не вмію я в двох словах говорити", - заявив владика Йоасаф. "Не знаю, ми просто гості", - запевнив владика Адріан.

У прес-службі Філарета анонсували на середу великий брифінг почесного патріарха. Саме там він має оголосити свою позицію щодо ситуації, яка склалася в церкві.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Залиште свій коментар

Вибір редакції