Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Філарет назвав 12 церков, які першими визнають автокефалію УПЦ

За словами патріарха, причин для розділення не буде.

12 православних церков готові визнати автокефалію Української православної церкви у разі ухвалення відповідного рішення Вселенським патріархом. Про це заявив патріарх УПЦ КП Філарет.

"Якщо з 15 церков три не визнають, то 12 визнають. По кількості єпископів і віруючих це буде більшість. То хто від кого відокремиться?", - зазначив він в інтерв’ю "Українській правді".

При цьому патріарх УПЦ КП не виключає, що рішення про невизнання буде чинним недовго, адже відсутні будуть причини для розділення.

"Причина для розділення тільки одна – Москва. Тому що Москва втрачає свою силу. Ось реальна причина. Іншої немає", - вважає він.

Наразі, як заявив Філарет, визнання буде з боку всіх грецьких церков, Румунської православної церкви, Польської та Чехословацької.

"Думаю, також визнає й Грузинська. Під сумнівом Антіохійська Церква, яка повністю залежить від Московського Патріархату. І Сербська. Вони лише поставлять себе в незручне становище, пішовши проти волі більшості церков", - констатував глава Української православної церкви Київського патріархату.

Філарет повідомив, що десять єпархій УПЦ Московського патріархату підписались під зверненням до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві. 

ВідеоПатріарх Філарет підтримав звернення Порошенка до патріарха Варфоломія

Створення в Україні єдиної незалежної православної церкви вже сьогодні стане однією з тем дня у Верховній Раді. Там голосуватимуть за звернення до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням визнати незалежність української церкви. Ідею підтримують Патріарх Філарет - від імені церкви Київського патріархату - та Митрополит Макарій - від автокефалії. 

Патріарх Філарет підтримав звернення Порошенка до патріарха Варфоломія

Залиште свій коментар

Вибір редакції