Філарет назвав приблизні терміни створення в Україні єдиної помісної церкви

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Після ухвалення Томосу всі церкви зберуться на Об’єднавчий собор, де оберуть предстоятеля Української помісної православної церкви

Рішення про створення в Україні єдиної помісної церкви Священний Синод ухвалить уже наприкінці літа або ж у вересні. Про це повідомив Патріарх Філарет, слова якого цитує 5 канал.

"Сподіваємося, що або наприкінці серпня, або на початку вересня на цьому засіданні Священного Синоду буде прийняте рішення про надання Томосу", - зазначив патріарх.

"Ми повинні провести Об’єднавчий собор. Хто ми? Ті архієреї, які звернулися до Вселенського патріарху. Цей єпископат на архієрейському соборі повинен обрати єдиного предстоятеля Української православної церкви", - переконаний Філарет.

ВідеоУкраїнська православна церква отримає автокефалію

У цьому запевнив Петра Порошенка представник Вселенського Патріарха Варфоломія - митрополит Гальський Еммануїл. Делегація прибула до Києва відзначати річницю Хрещення Русі і привезла послання від Варфоломія. 

Українська православна церква отримає автокефалію

Після ухвалення Томосу всі архієреї Київського патріархату, Української автокефальної церкви та Московського патріархату, які зверталися до Вселенського патріарху із проханням про автокефалію, мають зібратися на Об’єднавчий собор.

Також на Об’єднавчому соборі оберуть предстоятеля Української помісної православної церкви.

Нагадаємо, Петро Порошенко офіційно прийняв звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо автокефалії від предстоятелів православних церков України патріарха Філарета та митрополита Макарія з підписами усіх архієреїв УПЦ Київського Патріархату та УАПЦ. 

Воденочас в УПЦ Московського патріархату ідею про автокефалію не підтримуюють. Мовляв, їм достатньо бути підпорядкованими Москві. 

22 квітня стало відомо, що Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві. 

Вселенський Патріарх заявив, що Москва неканонічно приєднала Українську церкву і знехтувала правами Київського митрополита. 

ВідеоПарубій закликав Єрусалимського Патріара підтримати надання УПЦ томосу про автокефалію

До цих переговорів Парубій готувався щонайменше місяць. Він приїхав на Святу землю, аби заручитися підтримкою Патріарха Теофіла у питанні автокефалії для УПЦ. Усі перемови щодо України відбулись за щільно зачиненими дверима. Всупереч протоколу, після закінчення перемовин журналістів знову запросили до зали. Всім, хто приїхав до Єрусалиму, патріарх зробив подарунки.

Парубій закликав Єрусалимського Патріара підтримати надання УПЦ томосу про автокефалію

Вибір редакції