Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Філарет розповів росіянам про долю Києво-Печерської лаври після надання Томосу

Патріарх заявив, що все вирішуватиме громада.

Києво-Печерська лавра зможе перейти до Української церкви лише після надання Томосу. А рішення про перехід ухвалюватиме громада.

Про це під час інтерв'ю "Ехо-Москви" повідомив глава УПЦ Київського Патріархату Філарет.

За його словами, рішення про перехід будь-якого храму УПЦ МП будуть ухвалювати релігійні громади лише шляхом голосування.

"Вони ж силу не застосовуватимуть і ми не будемо. Значить, якщо вони не будуть, то і ми, і ніякого конфлікту не буде. Ми принципово хочемо дотримуватися цього положення: ніякого насильства, а вільний вибір - або Українська церква, або Російська", - сказав Патріарх.

Філарет зазначив, що це ж саме стосуватиметься і невеликих громад.

"Зібралося село. 2/3 проголосувало за Українську церкву, значить, храм належатиме цій громаді. А ті віруючі мають право на організацію своєї релігійної громади, але вони вже будуть називатися не Українська церква, а Російська церква в Україні", - додав він.

Нагадаємо, що 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які будуть представляти Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля Памфилона зі Сполучених Штатів і єпископа Іларіона з Едмонтона з Канади. РПЦ відреагувала на призначення представників Константинополя в Україні та назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію".

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні в п'ятницю, 14 вересня, вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. Крім того, синод прийняв рішення про припинення в храмах Московського патріархату молитовного поминання патріарха Константинопольського Варфоломія за божественною літургією.

У понеділок, 17 вересня, екзархи Вселенського Патріархату архієпископ на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії.

ВідеоПатріарх Філарет підтримав звернення Порошенка до патріарха Варфоломія

Створення в Україні єдиної незалежної православної церкви вже сьогодні стане однією з тем дня у Верховній Раді. Там голосуватимуть за звернення до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням визнати незалежність української церкви. Ідею підтримують Патріарх Філарет - від імені церкви Київського патріархату - та Митрополит Макарій - від автокефалії. 

Патріарх Філарет підтримав звернення Порошенка до патріарха Варфоломія

Залиште свій коментар

Вибір редакції