Філарет не буде балотуватися на посаду предстоятеля автокефальної церкви - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Очільник майбутньої церкви буде невідомим широкому загалу, але авторитетним серед єпископів.

Глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет не буде балотуватися на посаду предстоятеля майбутньої автокефальної Української церкви.

Про це в ефірі Громадського заявив речник спікера Верховної Ради Андрія Парубія, релігієзнавець Андрій Ковальов.

"За моєю інформацією, він не буде балотуватись на посаду предстоятеля... Скоріше за все, для загалу, для українського суспільства, постать предстоятеля, якого обере Собор імовірно 15 грудня, це буде невідомий єпископ. Але, на мою думку, це буде все таки людина із середовища Київського патріархату (КП), тому що єпископів КП буде більшість", — сказав експерт, додавши, що обраний предстоятель буде відомою та авторитетною для середовища єпископату людиною.

Ковальов зазначив, що Філарету наступного року буде 90 років.

"Наскільки мені відомо, це такий елемент переговорів із Константинополем і прояв мудрості патріарха, що потрібно посаду предстоятеля у помісній церкві поступитися молодому предстоятелю... Це дуже правильний і символічний знак в контексті створення нової церкви, відродження", - каже релігієзнавець.

Раніше патріарх УПЦ КП Філарет заявив, не висуватиме самостійно свою кандидатуру для обрання предстоятелем 
єдиної Української церкви, адже це заборонено церковними канонами. Патріах запевнив, що УПЦ КП діятиме згідно з домовленостями з "партнерами". В тексті його заяви йдеться, що самовисування кандидатур на предстоятельство в церкві заборонене, проте від УПЦ КП кандидатом може бути Філарет. 

Також повідомлялося, що вірогідною кандидатурою в предстоятелі об’єднаної під омофором Вселенського патріархату Православної Церкви в Україні є митрополит Вінницький і Барський Симеон Шостацький. 

Предстоятель УАПЦ митрополит Макарій Малетич неодноразово заявляв, що не має амбіцій очолювати об’єднану церкву та не буде висуватися в її керівники. За таких умов митрополита Вінницького Симеона називають однією з реальних альтернатив Філарету. 

ВідеоЧас і місце відомі: об'єднавчий собор православної церкви відбудеться 15 грудня у Святій Софії

Об'єднавчий собор української церкви відбудеться 15 грудня у Святій Софії. Він триватиме один день і має завершитися обранням очільника української церкви. У заповіднику Софія Київська запевняють - до історичної події готові. 

Час і місце відомі: об'єднавчий собор православної церкви відбудеться 15 грудня у Святій Софії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції