Філарет не погодився з Турчиновим щодо перенесення Різдва

Патріарх впевнений, що люди не сприймуть перенесення дати.

Перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня не буде сприйняте народом. У цьому впевнений глава Української православної церкви Київського патріархату патріарх Філарет.

Патріарх в інтерв'ю "Укрінформу" розповів, що спроби перейти на Григоріанський календар вже втілювались майже 100 років тому, проте позитивного відгуку вірян не знайшли.

"Питання календаря обговорювалося на Всеправославних нарадах, і усі учасники наради, тобто представники усіх православних церков, погоджувалися з тим, що Юліанський календар відстає від астрономічного календаря. Сходилися на тому, що Церква погоджується перейти на новий астрономічний календар. Але народ не сприймає цього. І в 1920-і роки Російська церква перейшла на новий стиль, але народ не прийняв. На Різдво Христове 25 грудня у храмах людей не було, а 7 січня, начебто у буденний день - храми повні. Що це означає? Коли Церква побачила, що народ не сприймає, тоді відмовилися", - розповів Філарет.

25 грудня, коли Різдво святкують християни західного обряду, секретар РНБО Олександр Турчинов пропонував перенести свято.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: