Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Філарет не вірить у можливість втрати Томосу: як він це пояснює

З Константинополя з цього приводу йому не телефонували.

Почесний патріарх ПЦУ Філарет не вірить у те, що Вселенський патріарх відбере Томос про автокефалію на тлі суперечок, що відбуваються в українській церкві.

Про це він заявив 15 травня під час прес-конференції.

"Томос дається не для того, щоб його відбирати", - сказав Філарет. На думку церковного діяча, відібрання Томосу – "це удар насамперед по самому Вселенському патріарху".

"А Томос відберуть чи не відберуть – це не від нас залежить. Можуть і відібрати, якщо будуть підстави, а можуть не відібрати. Я не вірю в те, що Вселенський патріарх відбере Томос", - заявив почесний патріарх.

За його словами, у разі такої загрози його дії "будуть направлені на те, що зберігати єдність". Водночас він уточнив, що з Константинополя з цього приводу йому не телефонували.

Нагадаємо, почесний патріарх Філарет надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

В Мінкульті поспішили запевнити, що УПЦ Київського патріархату ліквідована 15 грудня 2018 року під час Об'єднаного собору за участі представників влади, УПЦ КП, УАПЦ і частини УПЦ МП. Зазначимо, на нашуміле запрошення Філарета відгукнулось лише четверо єпископів з понад 60.

Відео"Заколот" Філарета: на його запрошення відгукнулись лише четверо архієреїв

Запрошення їм розіслали на початку травня - на бланках ліквідованого Київського патріархату. У коментарі ТСН.Тижню Філарет пояснив - на його думку, Київський патріархат усе ще існує, а в планах владики - проведення помісного собору, на якому мав бути змінений статут Єдиної Православної церкви України. Сьогодні стало очевидно, що підтримки серед єпископату ці ідеї не знайшли.  

"Заколот" Філарета: на його запрошення відгукнулись лише четверо архієреїв

Залиште свій коментар

Вибір редакції