Філарет: патріарх Кирило хоче стати українцем і переїхати до Києва

Глава УПЦ (КП) Філарет вважає, що патріарх Московський Кирило прагне отримати українське громадянство і перенести свою резиденцію до Києво-Печерської Лаври.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило має намір перенести свою резиденцію до Києва, заявив глава УПЦ Київського патріархату Філарет.

"Стратегічна мета патріарха Кирила - відібрати в української церкви право незалежності й самостійності. Для цього він хотів би перебрати собі титул Патріарха Київського, мати свою резиденцію в Києво-Печерській лаврі, стати громадянином України", - вважає Філарет.

Глава УПЦ (КП) зауважив, що Московський патріарх прагне отримати подвійне громадянство. Хоча в Україні це заборонено, він сподівається, що українська влада задовольнить його прохання.

"Це йому треба для того, щоб мати більший вплив на Україну. Тому що, коли церква самостійна й незалежна, то він не може через голову митрополита Володимира втручатися у справи УПЦ МП. Його часті приїзди в Україну мають демонструвати, що справжній керманич УПЦ МП не митрополит Володимир, а він, патріарх Московський Кирило", - пояснив Філарет.

Він нагадав, що Кирило зустрічався з Віктором Януковичем без митрополита Володимира, а етикет цього не дозволяє. Він приїхав і благословив новообраного президента України, а благословити мав би, в крайньому разі, митрополит Володимир.

"Володимир відстоюватиме і надалі самостійність і незалежність своєї церкви. Кирилові доведеться послабити свій тиск, оскільки якщо він так тиснутиме, то у митрополита Володимира є запасний хід: об'єднання з УПЦ КП. Цього Москва дуже боїться", - спрогнозував Філарет.

Читайте також:

Московський патріархат вирішив, що Філарет горітиме в пеклі

Філарет заявив про план знищення УПЦ КП

На Донеччині Московський патріархат судиться за український храм

Янукович отримає від патріарха Кирила 50 тисяч доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: