Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Філарет зробив важливу заяву щодо обрання предстоятеля автокефальної церкви

Патріарх УПЦ КП звернувся із заявою стосовно майбутнього Об'єднавчого собору

Патріарх УПЦ КП Філарет заявив, не висуватиме самостійно свою кандидатуру для обрання предстоятелем єдиної Української церкви, адже це заборонено церковними канонами. Патріах запевнив, що УПЦ КП діятиме згідно з домовленостями з "партнерами".

Про це повідомили на  офіційній сторінці Філарета у Facebook.

В тексті заяви йдеться, що самовисування кандидатур на предстоятельство в церкві заборонене, проте від УПЦ КП кандидатом може бути Філарет.

"Самовисування кандидатур на предстоятельство в Церкві не допускається канонами. Раніше повідомлялося, що єпископат УПЦ Київського Патріархату пропонуватиме мою кандидатуру для обрання Предстоятелем", - повідомив Філарет.

Також він додав, що обрання предстоятеля для єдиної помісної Української Православної Церкви відбуватиметься безпосередньо на соборі, після того, як на ньому буде проголошене і утверджене церковне об‘єднання.

"Якою буде моя відповідь на згадану вище пропозицію про обрання, якщо вона буде оголошена офіційно на Соборі - я також офіційно повідомлю Собору, обґрунтувавши перед ним своє бачення і рішення та очікуючи від нього підтримки моєї позиції", - заявив патріарх та наголосив, що "підставою для відповіді буде виключно розуміння блага Церкви".

Нагадаємо, 19 листопада Вселенський патріархат підтвердив свої наміри надати Українській церкві Томос та офіційно анонсував проведення Об'єднавчого собору в грудні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції