Філарет пояснив, чому згадав у зверненні до української православної пастви бізнесмена Коломойського

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами патріарха, бізнесмен реагував на події в українській церкві.

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет запевнив, що згадав бізнесмена Ігоря Коломойського у своєму зверненні до української православної пастви через його реакцію на ситуацію, що склалася в ПЦУ.

Про це він заявив під час прес-конференції, відповідаючи на запитання журналістів.

"Чому я згадав про Ігоря Валерійовича Коломойського? Тому що він, перебуваючи за кордоном, реагував на події, які відбуваються в українській церкві. І він оцінив, справедливо оцінив, що Київський патріархат створив патріарх Філарет. І тому я і згадав, що навіть світські особи - і то, розуміють роль патріарха у створенні УПЦ КП", - наголосив він. 

Нагадаємо, почесний патріарх Філарет надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

В Мінкульті поспішили запевнити, що УПЦ Київського патріархату ліквідована 15 грудня 2018 року під час Об'єднаного собору за участі представників влади, УПЦ КП, УАПЦ і частини УПЦ МП.

Зазначимо, на нашуміле запрошення Філарета взяти участь у молитовному святкуванні на честь священномученика Макарія відгукнулось лише четверо єпископів з понад 60.

Залиште свій коментар

Вибір редакції