Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Філарет пояснив, кому після проголошення автокефалії передадуть Києво-Печерську та Почаївську лаври

На думку предстоятеля УПЦ КП, українські лаври не можуть належати російській церкві.

Києво-Печерська та Почаївська лаври, які зараз контролюються Московським патріархом, будуть передані Українській Церкві після проголошення автокефалії.

Таку думку в інтерв’ю "Українській правді" висловив предстоятель УПЦ КП Філарет.

"Є дві лаври: Києво-Печерська і Почаївська. Кому вони будуть належати? Українській Церкві, бо це українські святині і вони не можуть належати Російській Церкві. Якщо в Україні буде одна Помісна Православна Церква, а друга буде російська, то неприродно, щоб українські святині належали російській церкві. Неприродно і незаконно. Тому і Києво-Печерська лавра, і Почаївська лавра свого часу будуть передані Українській Церкві", - констатував він.

При цьому патріарх додав, що не вважає Святогірську лавру лаврою. "Це лавра Януковича. Вона лаврою ніколи не була", - додав він.

Нагадаємо, нещодавно президент Петро Порошенко заявив, що Україна має право на незалежну православну церкву, а надання автокефалії належить до компетенції Константинопольського патріарха, в підпорядкуванні котрого перебувала Київська митрополія з часу її виникнення за хрещення Русі князем Володимиром. Тим часом керівництво Української православної церкви Московського патріархату просить вірян надсилати листи до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням не надавати Томос про автокефалію Українській православній церкві.

Залиште свій коментар

Вибір редакції