Філарет: православна церква об’єднається, але не під Московським патріархатом

Глава УПЦ КП переконаний, що церкви об'єднаються, і будуть разом прославляти воскреслого Христа, але прославляти його в незалежній церкві, а не в Російській.

Об'єднання всіх українських православних церков в українську незалежну єдину помісну православну церкву - неминуче. Однак не під початком Російської православної церкви.

Таку думку висловив патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет в інтерв'ю "5 каналу".

"Ми намагаємося створити в Україні одну православну церкву. Я впевнений, що така церква в Україні буде. Рано чи пізно ми об'єднаємося, і будемо разом прославляти воскреслого Христа, але будемо прославляти його в незалежній церкви, у помісній, а не в Російській церкві", - зазначив глава УПЦ КП.

При цьому Філарет відкинув припущення про те, що об'єднання може відбутися під початком Російської православної церкви.

"Багато хто думає, що об'єднання буде неминуче, але під омофором Московського патріархату, а ми стверджуємо, що такого об'єднання не буде. Буде об'єднання в єдину помісну православну церкву", - заявив він.

За словами глави УПЦ КП, для того, щоб це сталося, нам треба жити як брат з братом.

"Ми православні нічим не відрізняємося, і тому, перш за все, повинні припинити ворожнечу. Наша церква намагається з Московським патріархатом жити в мирі та злагоді. І це умова, яка може привести нас до об'єднання в єдину помісну православну церкву", - підсумував Філарет.

Нагадаємо, раніше секретар глави УПЦ Московського патріархату митрополита Володимира Олександр Драбинко заявив, що рано чи пізно Українська православна церква Київського патріархату зникне.

Читайте також:

Янукович обговорив з Філаретом проблеми Київського патріархату

Філарет: патріарх Кирило хоче стати українцем і переїхати до Києва

Московський патріархат вирішив, що Філарет горітиме в пеклі

Філарет звинуватив Януковича в провокуванні війни між Церквами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: