Філарет привітав Володимира: Українська церква буде єдиною

Патріарх Філарет привітав митрополита Володимира з ювілеєм: "В рідкісні моменти нашого спілкування згадується те, що нас об'єднує, а не те, що розділяє".

Патріарх Київський і всієї Руси-України УПЦ КП Філарет привітав главу Української православної церкви Московського патріархату митрополита Володимира з ювілеєм та висловив сподівання, що Українська церква буде єдиною.

"Дорогий Владико! Сьогодні Ви святкуєте ювілей - 75 років від дня народження. З цієї нагоди Ви чуєте багато поздоровлень. Але сподіваюся, що не думками про земні почесті і хвалу наповнюється Ваша душа ", - наголошується у привітанні.

Звертаючись до митрополита Володимира патріарх Філарет зазначив: "Ви, як і я, досягли такого віку, коли позаду залишається значно більше земного шляху, ніж попереду. У молодому віці Бог через нелегке духовне випробування покликав Вас до чернецтва, а через нього - до пастирського та архіпастирського служіння. Три чверті століття, прожитих Вами, - добра нагода подумки оглянути пройдений шлях, зважити свої справи, подякувати за Божу милість і попросити мудрості для справ, які ще належить зробити".

"На моїх очах Ви виросли від студента Одеської семінарії до митрополита. Ми багато пройшли поруч, у співпраці та співслужінні. І зараз, в рідкісні моменти нашого спілкування під час офіційних заходів, згадується те, що нас об'єднує, а не те, що розділяє ", - наголосив патріарх, додавши: "Вірю і сподіваюся, що поділ завершиться - Українська церква буде єдиною, а її автокефалія буде визнана Церквами-Сестрами".

Патріарх Філарет також зазначив, що покладає на Бога надію "і в тому, що у відомий Йому час я і Ви, як і наша паства, розділені в даний час, в радості Невечірнього світла один одного обіймемо, сказавши один одному: Брате!".

Глава УПЦ КП також заявив: "Маю по відношенню до Вас мир у душі і братську любов архіпастиря в Христі, а все скорботне залишаю минулому і прошу Бога покрити милістю".

"Доручене Вам служіння оточене зовнішньої славою, яка для ченця є небезпечною. Є воно і найбільш відповідальним, оскільки кому багато дається, з того багато і питається. Тому бажаю Вам доброї віддачі за своє служіння перед нашим спільним Пастиреначальником. Бажаю також мужності і твердості у несенні свого хреста, вантаж якого може зняти лише Господь, що поклав його на Вас ", - наголошується у привітанні.

Патріарх Філарет побажав митрополиту Володимиру, щоб його справи, крім любові до Бога, надихали також і любов до рідної Вітчизни.

"Зробіть все, що зможете, на благо Церкви і України, і хай у добрих справах Вам допоможе Господь! Бажаю зміцнення сил душевних і тілесних, милості Божої і всього, що необхідно для порятунку!", - наголосив патріарх Філарет.

Нагадаємо, у вівторок 23 листопада, митрополиту Володимиру виповнюється 75 років. Привітати його прибув глава Російської православної церкви, патріарх Кирило.

Також на святковій літургії у Лаврі був присутній Віктор Янукович, який на честь ювілею подарував митрополиту орден Свободи.

Читайте також:

Янукович помолився разом з патріархом Кирилом і митрополитом Володимиром

Янукович нагородив митрополита Володимира орденом

Митрополит УПЦ Московського патріархату Володимир святкує 75-річчя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: