Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Філарет розповів, чому не боровся за посаду предстоятеля ПЦУ

За його словами, Україна могла через це втратити Томос.

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет не балотувався на посаду предстоятеля помісної церкви, бо інакше не вдалося б досягти об'єднання, і як наслідок – Україна втратила б Томос.

Про це Філарет розповів в інтерв'ю Радіо Свобода.

"Якщо б я не поступився, ми не досягли би об'єднання і не отримали Томос про автокефалію української церкви. І для мене важливо не своє становище, для мене було важливо мати в Україні єдину помісну православну церкву для того, щоб затвердити нашу державу", – розповів він.

Нагадаємо, 15 грудня у Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому представники трьох православних церков України ухвалили рішення про утворення Помісної церкви та обрали її предстоятелем митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія. Напередодні Собору Українська православна церква Московського патріархату ухвалила рішення не брати участі в ньому, однак щонайменше двоє ієрархів УПЦ МП таки були на Соборі.

Новостворена церква канонічно визнана Вселенським патріархатом та отримала назву "Православна церква України", а її предстоятель носитиме титул "митрополит Київський". Тепер новообраний митрополит Київський поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томосу з рук Вселенського патріарха.

ВідеоПатріарх Філарет відступив од керування церквою

Патріарх Філарет приїхав на Собор уже не в білому клобуку, як і належить за саном, а в чорному як простий монах. Але переоцінити його значення для створення помісної церкви неможливо. Ні новий очільник, ні Вселенський патріарх, ні президент, ані парламент не змогли б навіть наблизитися до нинішньої, справді історичної події, якби не фігура Філарета. Він вірив у цю ідею тоді, коли ніхто в неї не вірив. Він будував церкву тоді, коли ніхто йому не допомагав.

Патріарх Філарет відступив од керування церквою

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції