Філарет розповів, що чекає на церкви Московського партріархату після надання Томосу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Московський патріархат немає жодної власності в Україні.

Після надання Українській православній церкві Томосу про автокефалію вся нерухомість, яку зараз займає в Україні Московський патріархат, перейде у власність УПЦ.

Про це повідомив Патріарх Філарет у інтерв'ю телеканалу "Прямий".

За його словами, Московський патріархат немає жодної власності в Україні, а Києво-Печерська і Почаївська лаври належать державі.

"Власність церкви в Україні є власністю Української церкви. А ті парафії, які побудували, і свої храми за свій рахунок, то це власність цих парафій, а не Росії. Тому Росія тут своєї власності церковної не має", - наголосив Філарет.

Також відомо, що священиків та єпископів Української православної церкви Московського патріархату примушували на готових бланках підписувати звернення до Вселенського Патріарха, щоби він не дав дозволу на автокефалію, але ця кампанія провалилась. 

Нагадаємо, 28 липня на Хресний хід УПЦ КП в Києві, організований окремо від Хресного ходу УПЦ Московського патріархату, вийшли 65 тисяч людей, включаючи президента України Петра Порошенка з сім'єю.

ВідеоДень хрещення Русі: як його відзначили віряни УПЦ КП

Понад 65 тисяч вірян сьогодні пройшли центром Києва. Формально з нагоди 1030-річчя хрещення Русі, по суті ж підтримати створення єдиної української православної церкви. На відміну від учорашньої процесії Московського патріархату, яку очолили депутати від Опозиційного блоку, хресний хід української церкви вели військові капелани, Президент із родиною та духівництво з усієї України. 

День хрещення Русі: як його відзначили віряни УПЦ КП

Залиште свій коментар

Вибір редакції