Філарет розповів, скільки представників від кожної з церков буде на Об'єднавчому соборі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Загалом у ньому візьмуть участь понад півсотні архієреїв.

В Об’єднавчому соборі щодо створення єдиної помісної православної церкви в Україні, який планують провести 15 грудня, візьмуть участь понад 50 архієреїв.

Про це у Чернігові заявив предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет, передає УНІАН.

За його словами, найбільше представництво на архієрейському соборі матиме УПЦ КП – 40 архієреїв. Українську автокефальну церкву представлятимуть 12 архієреїв і 3 чи 4 представники будуть від УПЦ Московського патріархату.

Філарет наголосив, що зараз триває шалена боротьба, аби церкви не об’єдналися і українська церква не була визнана.

Філарет також підкреслив, що на Об’єднавчому соборі будуть розглядатися питання об’єднання церков, обрання предстоятеля і ухвалення статуту єдиної помісної православної церкви в Україні. Він висловив сподівання, що ця подія принесе зміни на краще.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко повідомив дату проведення Об'єднавчого собору в Україні. За словами глави держави він відбудеться 15 грудня. На ньому буде обрано предстоятеля Помісної української церкви, а також затверджено її статут. Вселенський патріарх Варфоломій розіслав запрошення на Об’єднавчий собор українським ієрархам, у якому розповів про процес його проведення.

ВідеоНа об'єднавчому соборі мають формально створити єдину церкву, ухвалити її статут і обрати предстоятеля

10 днів до ймовірного церковного об'єднання. Собор української помісної церкви призначений на 15 грудня, - оголосив президент Порошенко. Єпископи православної церкви Київського патріархату, автокефальної церкви, а також усі охочі єпископи з Московського патріархату засідатимуть в одному з найдавніших храмів Києва - Софійському соборі. 

На об'єднавчому соборі мають формально створити єдину церкву, ухвалити її статут і обрати предстоятеля

Залиште свій коментар

Вибір редакції