Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Філарет розповів, за яких умов Православна церква України отримає статус патріархату

Серед іншого для цього треба об'єднатися з Московським патріархатом.

Почесний патріарх ПЦУ Філарет переконаний, що Православна церква України набуде статусу патріархату після об’єднання з усією колишньою УПЦ МП і після визнання її автокефалії усім світовим православ’ям.

Про це він повідомив під час божественної літургії в Михайлівському соборі в Києві, передає УНІАН.

Філарет відзначив, що в Україні продовжує існувати Московський патріархат і "нам треба об’єднатися з ним, та це не так просто".

Він зазначив, що слід мати мудрість, терпіння, наполегливість і знати свою дорогу. "А яка дорога наша? Перше – об’єднати українське православ’я в одну Українську православну церкву. Друге – щоб всі православні церкви, не тільки Константинопольський патріархат, а й всі інші, визнали автокефалію помісної Православної церкви України", - додав патріарх.

За його словами, поки що є церкви, які через вплив Москви не хочуть визнати Українську церкву автокефальною. Водночас Філарет переконаний, що згодом її всі визнають. "Як у 1992 році мало хто вірив, що може бути Українська церква автокефальною, – а вона такою стала", - додав він.

Нагадаємо 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. Наступного дня, 6 січня, його урочисто вручили предстоятелю ПЦУ. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 

На соборі 15 грудня були присутні представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр, президент України Петро Порошенко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій. У результаті голосування була підтримана кандидатура митрополита Переяславського і Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату та намісника патріарха Філарета Епіфанія. Після обрання Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні. На завершення юридичної процедури відведено конкретний час.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції