Філарет скликав "собор" для відновлення УПЦ КП. На зустріч прибули кілька єпископів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Одночасно митрополит Епіфаній зібрав у Києві Всеукраїнський церковно-громадський форум Єдності Українського Православ’я.

У Володимирівському соборі в столиці  з ініціативи владики Філарета розпочалось зібрання частини ієрархів, священників та мирян колишньої УПЦ Київського патріархату, яке його учасники називають "помісним собором".

Про це повідомляє "BBC Україна".

За інформацією видання, на "собор" УПЦ КП прибули всього кілька єпископів з понад 40, які до неї раніше належали. До Володимирського собору з Росії приїхали митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф та його вікарний єпископ Петро (Москальов). Відповідно до списку учасників собору, на нього має приїхати і єпископ Фалештський і Східно-Молдовський Філарет(Теодор Панку).

Сам захід закритий для преси, але перед початком "собору" у Володимирському храмі було не більше десятка священників.

У РФ та Молдові існують декілька православних парафій, які належали до УПЦ КП, ними керують саме ці ієрархи.

Також на "собор" запрошені настоятелі деяких монастирів: Свято-Феодосіївського архімандрит Макарій (Папіш), Свято-Миколаївського (у Богуславі) архімандрит Арсеній (Пожарний).

За даними BBC, архімандрит Макарій відмовився йти на "собор". У Володимирський собор запросили також насельника Свято-Феодосіївського монастиря архімандрит Андрій (Маруцак) протоієреї: Леонтій Никитенко, Роман Загурський (США), Володимир Чайка (Німеччина) та диякон Василій Дідух.

Водночас джерела BBC у ПЦУ припускають, що частина вказаних у списках гостей настоятелів можуть не з’явитись.

Зазначимо, що одночасно з "собором" Філарета митрополит Епіфаній зібрав у Києві Всеукраїнський церковно-громадський форум Єдності Українського Православ’я.

Як повідомлялося, між митрополитом ПЦУ Епіфанієм та почесним патріархом Філаретом вже довгий час триває конфлікт. Останній надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

Філарет переконує в тому, що Епіфаній та ПЦУ порушили домовленості, адже ніби-то обіцяли дозволити керувати Помісною церквою всередині країни, однак "слова недотримали". За словами почесного патріарха, УПЦ КП не була ліквідована та продовжує функціонувати і нею керує він. Своєю чергою в Мінкульті запевняють про ліквідацію Київського патріархату. Такої ж позиції отримується митрополит Епіфаній, який  29 травня підписав указ та нагадав, що діяльність ліквідованої Української Православної Церкви Київського Патріархату є незаконною.

ВідеоФіларет намагається розколоти Православну церкву України

У ПЦУ опублікували гостру відповідь на заяву Почесного патріарха, який днями анонсував Собор Київського патріархату. Філарет переконує, що УПЦ КП - досі існує. Новостворена Помісна православна церква, каже, що залежна від Вселенського патріарха, якому митрополит Епіфаній - слуга.    

Філарет намагається розколоти Православну церкву України

Залиште свій коментар

Вибір редакції