Філарет сподівається на рівноправний діалог з УПЦ МП

"Патріарх Кирило відвідав Україну і висновував, що потрібно починати діалог "з тими розкольниками".

Глава УПЦ КП Філарет вірить у рівноправний діалог з Московським патріархатом.

Про це глава Української православної церкви Київського патріархату заявив сьогодні в Житомирському Свято-Михайлівському соборі на урочистостях з нагоди 15-річчя архієрейського служіння архієпископа Житомирського і Овруцького Ізяслава.

"Те, що Київський патріархат набирає сили і що Московський патріархат йде вже на діалог з нами, свідчить про те, що наша церква має майбутнє", - сказав патріарх.

"У цьому переконуємося не лише ми, а й Москва. Адже Патріарх Кирило відвідав Україну, побачив, як до нього ставляться - з любов'ю, - але кажуть: "Геть!". Він бачив нашу церкву, і висновував, що потрібно починати діалог "з тими розкольниками", як він нас називає", - сказав він.

Водночас предстоятель УПЦ зазначив, що зараз в Україні 14 мільйонів віруючих УПЦ КП, які, за його словами, "є основою цієї церкви".

Патріарх Філарет висловив переконання, що кількість віруючих УПЦ КП неухильно зростає. При цьому він зазначив, що рівноправний діалог з Московським патріархатом можливий лише при сильній УПЦ КП.

"Прийде час, коли ми будемо вести повноцінні переговори і з Москвою, але будемо їх вести лише тому, що ми сильні. А якщо б ми не були сильними, ніхто б на нас не звертав уваги. А ми будемо сильними, коли у нас будуть архієреї на своїх місцях і будуть працювати від душі. Я хочу сказати, що житомирському владиці Ізяславу 60 років, а у нас є й молоді архієреї, які не знають Московського патріархату, ніколи там не були. Які б обставини життя не були в Україні, Бог благословив буття Помісної Церкви, вона є, так само, як поблагословив Бог Незалежність України, вона є і жодні противники її не здолають", - сказав глава УПЦ КП.

Під час перебування на Житомирщині патріарх Філарет вручив архієпископу Житомирському і Овруцькому Ізяславу орден Святого рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня.

Нагадаємо, Священний Синод УПЦ МП під головуванням Митрополита Київського і всієї України Володимира на своєму засіданні 9 вересня у Свято-Успенській Почаївській лаврі прийняв рішення про створення робочої групи, на яку він поклав відповідальність за підготовку до діалогу з представниками УПЦ КП. У відповідь на це рішення в УПЦ КП створили робочу групу для проведення діалогу з УПЦ МП.

Читайте також:

Філарет створив робочу групу для діалогу з Москвою

Філарет поскаржився на Кирила в СБУ та міліцію

Московський патріархат: власна церква Україні не потрібна

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: