Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Філарет спростував закиди про втручання влади України в церковні справи

Філарет спростував закиди про втручання влади України в церковні справи

Він зауважив, що і держава, і церква працюють разом.

Почесний патріарх ПЦУ Філарет відкинув закиди про втручання світської влади у церковні справи у зв’язку наданням автокефалії Православній церкві України.

Про це він повідомив під час подячного молебню у Свято-Покровському кафедральному соборі у місті Рівне з нагоди отримання Томосу про автокефалію та утворення Православної церкви України, передає УНІАН.

"Нас звинувачують в тому, що нібито держава втручається у церковні справи. Держава не втручається у церковні справи, але для держави небайдуже, буде в Україні незалежна православна церква, чи не буде", - заявив він.

Він наголосив, якщо не буде в Україні незалежної церкви – то держави як такої української теж не буде, тому вони пов’язані. "Без української церкви не може бути довго української держави, а без української держави не може бути автокефальної церкви", - додав він.

Філарет зауважив, що і держава, і церква працюють разом, не втручаючись у справи одне одного. "Це вірний божий шлях", - вважає Філарет.

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

Відео Остаточно оформлений: всі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію

Члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію Української церкви. ТСН має ексклюзивні фотографії з церемонії підписання. Відтепер документ остаточно оформлений. Упродовж кількох днів він повернеться до України.

Остаточно оформлений: всі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради була перейменована в РПЦ

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Запорізькій області, що є першим фактом на території Лівобережної України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції