Філарет: українцям нав’язують владу іноземного патріарха

На думку глави УПЦ КП, православна церква в Україні повинна об’єднатися навколо свого першого престолу - патріаршого престолу Київського.

Замість єдності у Христі українцям хочуть нав’язати єдність під владою іноземного ієрарха. Про це заявив патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет у посланні з нагоди річниці Хрещення Русі.

"Цього року ми знову святкуємо хрещення Київської Русі в умовах, коли українське православ’я залишається розділеним. І кожному з нас - архієреям, духовенству і мирянам - належить робити все можливе для того, щоби це розділення подолати", - зазначається у посланні, оприлюдненому УПЦ КП.

"Ми шануємо і поважаємо братні православні народи, бажаємо жити з ними у єдності віри й молитви, щоби єдина помісна Українська православна церква була церквою-сестрою, рівною за гідністю з церквами Константинопольською і Московською, Грузинською, Румунською й іншими. Але ми не можемо сприйняти, коли замість єдності у Христі нам хочуть нав’язати єдність під владою іноземного ієрарха", - наголосив предстоятель Київського патріархату.

"Православна церква в Україні повинна об’єднатися навколо свого першого престолу - патріаршого престолу Київського. Бо тут, у Києві, сталося хрещення наших предків, звідси засяяло світло євангельської проповіді для навколишніх земель, у Києві преподобними отцями Печерськими було засвічено лампаду чернечого подвигу, у Києві тисячу років тому почав будуватися першопрестольний собор Святої Софії", - зазначив Філарет.

"Неправдою є спроба деяких наших братів поставити знак рівності між єдністю Церкви Христової і єдністю структури певного патріархату, а звільнення від влади закордонного ієрарха називати "відділенням від Церкви Христової", - наголосив Київський патріарх.

Нагадаємо, 28 липня близько 5 тисяч священиків та прихильників Київського патріархату провели хресну ходу в столиці з нагоди річниці Хрещення Київської Русі-України.

У руках учасники хресного ходу тримали корогви, національні прапори, прапори із символікою політичних організацій, а також плакати з написами "Кирило - колонізатор від КДБ", "Геть московського попа-колонізатора!", "Первосвятитель українського народу - патріарх Філарет", "Помісна церква - єдиний народ, сильна Україна!".

Читайте також:

Міліція заперечує, що не пускала до Києва прибічників Філарета

Московський патріарх: лідер українських "розкольників" має надію на порятунок

Дівчата з FEMEN розіп’яли себе, протестуючи проти візиту Кирила

В центрі Києва зібралися тисячі прихильників Філарета

ВідеоФіларет: українцям нав’язують владу іноземного патріарха

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: