Філарет: в Україні реалізується сценарій знищення Київського патріархату

Глава УПЦ КП заявив, що з приходом нової влади почалися "рейдерські атаки на Київський патріархат".

Глава Української православної церкви Київського патріархату владика Філарет заявив, що знищення УПЦ КП реалізовується як сценарій "подолання розколу" між УПЦ МП та УПЦ КП і відбувається за допомогою влади.

"Московська патріархія хоче "подолати розкол", а "подолання розколу" для неї означає припинення існування Київського патріархату, тому що Москва розуміє "подолання розколу" як приєднання до Московського патріархату", - розповів предстоятель Київського патріархату в інтерв’ю ZAXID.NET.

Водночас, він наголосив: "Ми теж за подолання розділення, і виступаємо за єдину помісну православну церкву, але маємо інше її бачення: ця Церква має існувати незалежно від Московського патріархату".

"Московська патріархія думає "подолати розкол" за допомогою влади. Патріарх Кирило на історичних прикладах доводить, що коли влада хоче подолати ті чи інші розколи, вона може це зробити. Наприклад, 1930 року радянська влада ліквідувала Автокефальну церкву, а 1946 року - Греко-католицьку церкву. Так само був припинений "обновлєнчєскій" розкол у Росії тощо", – сказав глава УПЦ КП.

На запитання, чи щось уже свідчить про те, що "подолання розколу" вже почалося, Владика Філарет зауважив, що з приходом нової влади почалися "рейдерські атаки на Київський патріархат".

Наприклад, з його слів, у Донецькій області, у селі Кам’янка, у громади УПЦ КП хочуть забрати храм, де вона молиться вже п'ятнадцять років.

"Через суд вимагають передати його (храм) штучно новоствореній громаді Московського патріархату", – поясний він.

Також, за словами Владики Філарета, у Київській області незаконно захопили побудований Київською патріархією храм у місті Макарові, "хотіли зробити те ж саме у Ріжках Таращанського району, Ясногородці Макарівського району".

"У Вінницькій області районні адміністрації запрошували духовенство Київського патріархату і пропонували переходити до Московського – обіцяли допомогу і підтримку влади… Президент заявляє про рівне ставлення до всіх конфесій, а насправді не хоче зустрітися з керівництвом християнських Церков – не тільки Київського патріархату, але й Греко-католицької, Римо-католицької і протестантських, хоча ми вже не один раз до нього зверталися. Я хотів би підкреслити, що Українська православна церква Московського патріархату не виявляє такої агресії щодо Київського патріархату, як Москва", – сказав глава УПЦ КП.

Читайте також:

Московський патріархат пройшовся Києвом під імперськими прапорами

Філарет: патріарх Кирило хоче стати українцем і переїхати до Києва

Московський патріархат вирішив, що Філарет горітиме в пеклі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: