Філарет відмовився об’єднувати православ’я під началом Москви

У Київському патріархаті вітають прагнення УПЦ МП до зближення, проте вказують на розбіжності у ставленні до об’єднання церков.

В Українській православній церкві Київського патріархату (УПЦ КП) позитивно оцінюють рішення Синоду Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) про створення робочої групи для підготовки діалогу між двома церквами.

Як повідомляє прес-служба УПЦ КП, про це заявив речник Київського патріархату єпископ Євстратій.

"У Київському патріархаті в цілому позитивно оцінюють рішення Синоду УПЦ МП про створення робочої групи для підготовки діалогу між нашими церквами. Таке рішення свідчить про те, що слова представників УПЦ МП про бажання подолати розділення українського православ’я поступово наближаються до реальних дій", - зазначив єпископ Євстратій.

В то же час, за його словами, "це ще не рішення про діалог, адже група покликана лише його підготувати".

"І ми, і УПЦ МП прагнуть того, щоби православна церква в Україні об’єдналася", - зазначив речник УПЦ КП. Проте, за його словами, підхід до досягнення цієї мети у цих двох церков різний. "Ми бачимо цю єдність через об’єднання у Помісну, тобто автокефальну, церкву. В УПЦ МП вважають, що єдність треба досягнути в складі Московського патріархату, а про автокефалію говорити лише згодом", - зазначив єпископ Євстратій. За його словами, "в цьому є складність для діалогу". "Але в будь-якому разі потрібно його розпочати – іншого шляху для подолання розділення, окрім діалогу, не існує", - додав він.

"Тому ми думаємо, що початок відповідних консультацій не треба відкладати на тривалий термін. Але все буде залежати від ініціатив з боку УПЦ МП та їхньої активності у питанні діалогу", - відзначив єпископ Євстратій.

Він також повідомив, що у відповідь на рішення Синоду УПЦ МП невдовзі буде сформована аналогічна робоча група з боку Київського патріархату.

Нагадаємо, 10 вересня УПЦ МП оголосила про намір розпочати діалог з Київським патріархатом з метою відновлення єдності українського православ’я. Крім того, Священний Синод УПЦ вирішив поновити діалог із Українською автокефальною православною церквою.

"Із УАПЦ ми ведемо діалог з 1995 року. З УПЦ КП діалогу не було взагалі, він тільки започатковується", - зазначили в УПЦ Московського патріархату.

Читайте також:

УПЦ МП розпочне переговори про воз’єднання з Київським патріархатом

Філарет: Київ не дасть РПЦ підкорити світове православ’я

На богослужіння з патріархом Кирилом прийшли 250 тисяч українців

Патріарх Кирило назвав росіян та українців "одним цілим"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: