Філарет відповів на заяви про шантаж конкурента Епіфанія перед Об'єднавчим собором

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Патріарх переконує, що митрополита Михаїла лише просили зняти свою кандидатуру.

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет запевняє, що не шантажував митрополита Луцького та Волинського Михаїла, а лише просив його зняти свою кандидатуру під час обрання предстоятеля Помісної церкви.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

За його словами, Об'єднавчий собор міг і не відбутися.

"Ніхто його не шантажував. Його вмовляли. Так. Для того, щоб зберегти єдність. Бо якби цієї єдності не було б, то не було би Собору", – сказав Філарет.

Нагадаємо, митрополит Михаїл зняв свою кандидатуру перед обрання предстоятеля Православної церкви України 15 грудня. Вже після Об'єднавчого собору митрополит заявив, що президент України Петро Порошенко та патріарх Філарет на нього тиснули та шантажували.

ВідеоМитрополит Михаїл зняв свою кандидатуру під шаленим тиском

Митрополит Луцький та Волинський Михаїл, один з трьох кандидатів на посаду Київського Митрополита, сьогодні розповів, що  перед початком Собору Київський патріархат мав саморозпуститися. Митрополита Михаїла вмовляли зняти кандидатуру президент Порошенко та спікер парламенту Парубій. Зробив він це після утиматуму Філарета. 

Митрополит Михаїл зняв свою кандидатуру під шаленим тиском

На Об'єднавчому соборі у Києві представники трьох православних церков України ухвалили рішення про утворення Помісної церкви та обрали її предстоятелем митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія. Напередодні Собору Українська православна церква Московського патріархату ухвалила рішення не брати участі в ньому, однак щонайменше двоє ієрархів УПЦ МП таки були на Соборі.

Новостворена церква канонічно визнана Вселенським патріархатом та отримала назву "Православна церква України", а її предстоятель носитиме титул "митрополит Київський". Тепер новообраний митрополит Київський поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томосу з рук Вселенського патріарха.

Залиште свій коментар

Вибір редакції