Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Філарет вимагає від Епіфанія не робити нічого у церкві без його згоди та висуває йому звинувачення

Він називає відмову від статусу патріархату "ситуативною" - для отримання томосу.

Почесний Патріарх Православної церкви України Філарет закликає предстоятеля ПЦУ Епіфанія "нічого не робити всередині церкви" без його згоди.

Про це повідомляє Радіо Свобода із посиланням на звернення Філарета, яке в розпорядженні видання.

За словами Філарета, сьогодні в Українській православній церкві відбувається "розділення, двовладдя, яке може призвести до печальних наслідків". Також він звинуватив Епіфанія у відмові від домовленостей під час об’єднавчого собору 15 грудня, яких було досягнуто у присутності Порошенка.

Так, Філарет стверджує, що предстоятель має нести відповідальність за зовнішнє представництво УПЦ, а патріарх відповідає за внутрішнє церковне життя в Україні, але у співпраці з предстоятелем.

"Предстоятель нічого не робить всередині церкви без згоди патріарха. Патріарх головує на засіданнях священного синоду і на соборах УПЦ заради збереження єдності, її зростання і утвердження", – додає Філарет.

Водночас, за словами Філарета, Київський патріархат не потрібно відновлювати, оскільки він "був, є і буде". "Патріарх Філарет залишається чинним ієрархом. Він має свою єпархію – місто Київ, постійний член священного Синоду. А раз є чинний Патріарх, то є і Київський патріархат", - робить висновок Філарет.

За його словами, УПЦ Київського патріархату залишається зареєстрованою в державних органах і продовжує існувати юридично.

 Філарет додає, що відмова від Київського патріархату була вимогою Вселенського патріархату для того, щоб провести об’єднавчий собор українських православних церков та отримати томос про автокефалію. Так, українська православна церква в статусі патріархату не могла бути в складі Константинопольського патріархату, зазначає Філарет. Для отримання томосу треба спочатку стати Київською митрополією в складі Константинопольського патріархату.

"Тому наша відмова від статусу патріархату була чисто ситуативною. Скасувати рішення про створення Київського патріархату може тільки помісний собор цієї церкви, який створив Київський патріархат. Такого собору не було", – йдеться в заяві Філарета.

Він зазначає, що чинний президент Петро Порошенко відіграв велику роль в отриманні томосу, але нині "відступив від обіцяних домовленостей і фактично дав згоду на ліквідацію Київського патріархату".

Також Філарет відкидає звинувачення у владолюбстві та авторитарності. "Якби я служив церкві заради влади, то я міг би стати московським патріархом. Але молився Богу, щоб на мені звершилась його воля, і я не став московським патріархом", – каже церковний діяч. Він додав, що без Київського патріархату "не було б і мови про томос".

ВідеоФіларет організовує розкол у ПЦУ і відроджує УПЦ КП

Лист на бланку УПЦ Київського патріархату спричинив цілий вибух в інформпросторі цього тижня. Вибух, що може зруйнувати новостворену автокефальну православну церкву України. А весь секрет у так званій шапці, яка вказує, що в Україні і досі існує Київський патріархат, насправді вже ліквідований. Із цим, як виявилось, не згоден Почесний патріарх нової православної церкви Філарет. Саме він хоче скликати помісний собор і змінити статут нової церкви, а це загрожує втратою Томосу від Константинополя.    

Філарет організовує розкол у ПЦУ і відроджує УПЦ КП

Нагадаємо, почесний патріарх Філарет надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

В Мінкульті поспішили запевнити, що УПЦ Київського патріархату ліквідований 15 грудня 2018 року під час Об'єднаного собору за участі представників влади, УПЦ КП, УАПЦ і частини УПЦ МП.

Зазначимо, на нашуміле запрошення Філарета відгукнулось лише четверо єпископів з понад 60.

Залиште свій коментар

Вибір редакції