Філарет закликав греко-католиків відмовитися від паломництва до Софії Київської

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Почесний патріарх ПЦУ виступив зі зверненням до лідера греко-католиків.

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет закликав греко-католиків відмовитися від прощі і звершення богослужіння у соборі Софії Київської.

Звернення Філарета до Глави УГКЦ Святослава Шевчука було опублікували 22 лютого.

В тексті йдеться про те, що Філарет стурбований запланованою прощею через те, що "подія може викликати протистояння між православними і греко-католиками та порушити міжконфесійний діалог в Україні".

На думку патріарха, звершення греко-католицьким духівництвом літургії у центрі Українського Православ'я, соборі Святої Софії, може викликати спротив з боку православних українців.

"В час, коли триває війна за незалежність і цілісність України на сході нашої держави, ми покликані свідчити і зберігати мир і єдність у суспільстві. Є небезпека, що цю ситуацію для проведення провокацій може використати Росія, щоб нашкодити українському народові", - заявив Філарет.

Окрім цього, патріарх запевнив, що попри заклик відмовитися від паломництва, прагне зберегти добрі стосунки з УГКЦ.

"Не бажаючи міжконфесійного напруження, просимо Вас відмовитись від проведення прощі та звершення Божественної Літургії у соборі Святої Софії у Києві.Віримо і сподіваємось, що ми і надалі будемо підтримувати добрі відносини в дусі взаємоповаги і любові та спільно служити на благо українського народу", - додав він.

Зазначимо, що Патріарх УГКЦ Святослав Шевчук 17 лютого анонсував проведення прощі та Богослужіння у Софійському соборі у Києві. Паломництво заплановане на 7 квітня до свята Благовіщення.

ВідеоСвященний Синод кіпрської церкви виніс рішення щодо українського церковного питання

Щоправда, відповіді на запитання - чи поминатимуть у храмах Кіпру митрополита Епіфанія - журналісти не почули. Синод засудив дії Москви, зокрема, те, що росіяни не прибули на Критський Собор у 2016 році, де питання автокефалії могли бути вирішені консенсусом. 

Священний Синод кіпрської церкви виніс рішення щодо українського церковного питання

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні. 

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції