Філарет запідозрив владу в намірі знищити Київський патріархат

Патріарх Філарет заявив про спроби реалізувати масштабний план з розвалу і знищення Української православної церкви.

В Україні робляться спроби реалізувати масштабний план з розвалу і знищення Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП). Про це йдеться в заяві Патріарха Філарета, розміщеній на офіційному сайті Української Православної Церкви Київського Патріархату.

"Цей план створений у Москві та запропоновано Московським патріархом Кирилом і його підлеглими для реалізації в Україну. Головна роль в цьому плані відведена органам державної влади", - цитує владику прес-служба УПЦ КП.

"Ще влітку ц.р. в Київську патріархію почали надходити перші повідомлення про те, що через чиновників на рівні району і нижче, а також через спонсорів громад на священиків і парафії починається тиск з метою змусити їх перейти в Московський патріархат. За минулі місяці ця робота лише посилилася: у окремих єпархіях до 70% священиків пройшли через подібні "співбесіди", - підкреслив Філарет.

"До всіх цих подій прямо причетні представники органів місцевої влади, а одночасність і скоординованість дій свідчить про те, що вони мають підтримку і зі столичних кабінетів", - зазначив він.

"Ми бачимо, що представники влади швидко, злагоджено і оперативно діють на користь Московського патріархату, а коли мова йде про захист інтересів Київського патріархату, ми чуємо про "вивчення, розгляд" і т.п.: затягується час, і шукаються відмовки", - заявив Філарет.

"Зараз не можна сказати, коли і де виникне наступний конфлікт. Але якщо реалізація московського плану не припиниться, конфлікти будуть виникати й надалі. Через адміністративні та податкові важелі буде продовжуватися тиск на спонсорів, які допомагають парафіям Київського патріархату. Будуть шукати нестійких і зрадників з числа духовенства Київського патріархату, будуть пропонувати їм гроші та іншу допомогу - будуть діяти так, як Синедріон шукав зрадників серед учнів Христа, щоб схопити Його таємно", - припускає владика.

"Подальша реалізація московського плану загрожує українському суспільству сильним обуренням. Ми ж бажаємо українському народові миру і згоди. Проте досі на всі наші звернення до влади ми не чуємо нічого, крім заочних запевнень у "рівному ставленні до всіх конфесій", що на практиці обертається всебічним сприянням Московському патріархату і тиском на Київський патріархат", - зазначив Патріарх.

"Закликаю всіх парафіян бути пильними - не допускати, щоб без вашої волі і відома приймалися зміни та доповнення до парафіяльних статутів, якими ваш прихід можуть перевести в Московський патріархат", - сказано в заяві.

"Закликаю суспільство і міжнародну громадськість звернути увагу на порушення прав віруючих Київського патріархату і на посилення тиску на нашу церкву. Ваш голос повинен піднятися на захист правди. Закликаю журналістів стежити за подіями в релігійному житті і висвітлювати їх правдиво і об'єктивно", - підкреслив Філарет.

"І наполегливо закликаю владу і особисто главу держави: пора почати справжній і плідний діалог. Інакше Україна ризикує повернутися до силової міжконфесійної боротьби початку 90-х років", - заявив владика.

Читайте також:

На Київщині Московський патріархат захопив церкву Філарета

Церкви Московського та Київського патріархатів сперечаються за цвинтарі

Влада надасть Московському патріархату податкові пільги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: