Філарет заявив, що без нього Епіфаній не став би предстоятелем ПЦУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Святійший вважає, що митрополит не дотримався домовленностей.

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив про те, що Епіфаній не став би предстоятелем ПЦУ без його підтримки.

Під час прес-конференції Філарет наголосив, що довіряв Епіфанію на сто відсотків і не міг передбачити тієї ситуації, яка наразі склалася з ПЦУ.

"Якби я знав, те, що відбувається, я би його кандидатуру не висував би. Я довіряв йому, що він буде йти прямою дорогою, а не піде кривими дорогами (…) Якби я за нього не боровся на Соборі, то він би предстоятелем не був", - наголосив почесний патріарх.

Також Філарет наголосив, що Епіфаній не дотримався домовленостей про те, що представлятиме ПЦУ за межами України, а внутрішні питання церкви має вирішувати почесний патрарх.

Нагадаємо, почесний патріарх Філарет надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

В Мінкульті поспішили запевнити, що УПЦ Київського патріархату ліквідована 15 грудня 2018 року під час Об'єднаного собору за участі представників влади, УПЦ КП, УАПЦ і частини УПЦ МП.

Зазначимо, на нашуміле запрошення Філарета взяти участь у молитовному святкуванні на честь священномученика Макарія відгукнулось лише четверо єпископів з понад 60.

Відео"Заколот" Філарета: на його запрошення відгукнулись лише четверо архієреїв

Запрошення їм розіслали на початку травня - на бланках ліквідованого Київського патріархату. У коментарі ТСН.Тижню Філарет пояснив - на його думку, Київський патріархат усе ще існує, а в планах владики - проведення помісного собору, на якому мав бути змінений статут Єдиної Православної церкви України. Сьогодні стало очевидно, що підтримки серед єпископату ці ідеї не знайшли.  

"Заколот" Філарета: на його запрошення відгукнулись лише четверо архієреїв

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції