Філарет звинуватив Януковича в провокуванні війни між Церквами

Якщо силові та рейдерські дії щодо парафій Київського патріархату на Сході України не припиняться – ми не зможемо стримати обурення наших прихильників на Заході, кажуть в УПЦ КП.

Українська православна церква Київського патріархату закликала президента Віктора Януковича припинити надавати перевагу Московському патріархату над іншими релігійними конфесіями України. В УПЦ КП стверджують, що ігнорування президентом цієї проблеми призведе до відкритого силового протистояння в країні. Відповідне звернення оприлюднила прес-служба УПЦ КП.

"З кожним місяцем збільшується кількість повідомлень про те, що представники місцевої влади – на рівні районних адміністрацій і нижче – проводять зустрічі з духовенством Київського патріархату, під час яких пропонують їм переходити в Московський патріархат", - заявили представники УПЦ КП.

У Київському патріархаті висловили впевненість в тому, що такі акції узгоджуються на високому рівні. Водночас Священний Синод УПЦ КП зазначив, що подальший розвиток подібних подій на Донбасі чи в інших областях України, де домінує Московський патріархат, може викликати відповідну реакцію в інших регіонах.

"Протягом тривалого часу Київський патріархат стримує радикальні пропозиції політиків та громадськості щодо українських святинь на Заході України, які є зараз в руках Московського патріархату. Але якщо силові та рейдерські дії щодо парафій Київського патріархату на Сході України не припиняться – ми не зможемо стримати обурення наших прихильників на Заході. Хто тоді гарантуватиме спокійне існування, наприклад, Почаївської Лаври? Чи потрібний Україні, нашій державі, народу, Церквам новий виток конфесійного протистояння? Категорично – ні!", - наголошується у зверненні.

"Невідповідним до визначеного законодавством та заявленого владою принципу рівного ставлення до всіх конфесій є той факт, що за останні дев’ять місяців з релігійних діячів відбулися численні зустрічі глави держави тільки з патріархом Московським Кирилом, предстоятелем УПЦ (МП) митрополитом Володимиром, а також одна зустріч зі Вселенським патріархом Варфоломієм", - йдеться у документі.

Синод УПЦ КП також висловлює занепокоєння спробами внести "принципові зміни" до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", що "може порушити хитке міжконфесійне порозуміння, відновити яке буде дуже складно".

"В Україні немає домінуючої конфесії, а три найбільших Церкви в нашій державі – Київський патріархат, УПЦ (МП) та УГКЦ – історично знаходяться у непростих відносинах. Саме на базі діючого закону шляхом спільних зусиль держави та Церков вдалося погасити гострі конфлікти і силове протистояння, якими були позначені міжконфесійні відносини у першій половині 1990-х років. Проте конфлікти залишаються остаточно нерозв’язаними, а тому будь-яка принципова зміна у законодавстві, зокрема зміна критеріїв реєстрації та набуття статусу юридичної особи, неминуче приведе до відновлення силових конфліктів", - йдеться в листі до Януковича.

Читайте також:

Церкви Московського та Київського патріархатів сперечаються за цвинтарі

Влада надасть Московському патріархату податкові пільги

Київський патріархат заявив про рейдерські атаки з боку Москви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: