Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Філарет саркастично подякував Епіфанію за "милість" і передрік "релігійну війну" в Україні

Рішення синоду ПЦУ не пом’якшило бунтівного настрою патріарха.

Почесний патріарх Православної церкви України, котрий заявив про своє повернення до ліквідованого Київського патріархату, оприлюднив заяву з приводу рішень останнього синоду ПЦУ. В ній владика Філарет в саркастичній формі висловив подяку за дозвіл йому надалі користуватися приміщеннями в центрі Києва, зокрема Володимирським собором.

"Дякую предстоятелю блаженнійшому митрополиту Епіфанію та священному синоду Православної церкви України, що на своєму засіданні 5 грудня 2019 року виявили до мене милість: не викинули 90-літнього патріарха на вулицю, як збирались це зробити, а залишили пожиттєво проживати в приміщенні Київської патріархії на вул. Пушкінській, 36, яке я побудував у тяжкі для церкви радянські часи, і служити у Володимирському соборі. Ще раз дякую за те, що совість не дозволила зробити такий злочин", - зауважив він.

Філарет також попередив, що "виступав і буде виступати до кінця життя" проти "рейдерського захоплення майна Київської патріархії" по всій Україні, а повідомлення про завершення ліквідації УПЦ КП є неправдою. "Ми будемо боротись за Київський Патріархат до останнього", - пообіцяв патріарх. І пояснив, що вважає свою церкву єдиною українською, тоді як ПЦУ нібито підпала під залежність від греків, "і, як мені здається, несвідомо готує релігійну війну в Україні".

Як повідомлялося, для почесного патріарха Філарета створять релігійну організацію в складі Православної церкви України у формі місії. Таке рішення ухвалили в четвер, 5 грудня, під час засідання священного синоду ПЦУ у зв'язку із завершенням процедури ліквідації УПЦ КП. З огляду на минулі заслуги в розвитку церкви, Філарету залишили право на пожиттєве проживання і використання для своєї діяльності комплексу будівель за адресою місто Київ, вулиця Пушкінська, 36. Також до кінця життя патріарх може здійснювати богослужіння у Володимирському соборі в столиці. Крім того, на засіданні було ухвалено, що за рахунок відрахувань від Володимирського собору і добровільних пожертвувань буде фінансуватися довічне матеріальне утримання Філарета.

Відео Синод ПЦУ ухвалив рішення щодо забезпечення умов діяльності патріарха Філарета

З'явиться організація у складі Православної церкви України у формі місії, яку очолить Філарет. Він отримує пожиттєве право служити у Володимирському соборі, продовжувати проживати у будівлі у центрі Києва. Матеріальне утримання здійснюватимуться за рахунок відрахувань від Володимирського собору та пожертв.  

Синод ПЦУ ухвалив рішення щодо забезпечення умов діяльності патріарха Філарета

Залиште свій коментар

Вибір редакції