Фільм про знаменитого вихідця з України

У Німеччині знято фільм про полоненого в Україні єврея, що в таборах документував нацистські злочини для майбутніх визволителів.

Сімон Візенталь (Фото: obits.eons.com)
Після війни Сімон Візенталь працював архітектором в Австрії, але основним заняттям його життя було збереження документів про голокост і суд над людьми, причетними до злочинів націонал-соціалізму. (Фото: obits.eons.com)
"Я Вас не забув," – таким було кредо єврея українського походження Сімона Візенталя. Він мав на увазі не лише міліони євреїв, убитих нацистами, а й самих убивць. Вимагати справедливості, робити так, аби вони постали перед судом, стало завданням усього життя Візенталя. 

Він виконував його до самої смерті 2005 року. Візенталь брав активну участь у пошуку Адольфа Афхмана та вийшов на слід багатьох націонал-соціалістів, причетних до злочинів. Серед них комендант Треблінки Франц Штанґль, наглядач Майданека Герміне Браунштайнер і чоловік, що ув’язнив Анну Франк (єврейську дівчинку, що втікла з Німеччини до Нідерландів, а пізніше була замордована нацистами). 

Створений Візенталем "Юдейський документальний центр” досі є одним із найважливіших джерел про голокост. У стрічці "Я Вас не забув” режисер Рихард Транк розповідає історію життя Візенталя, повідомляє видання "Ruhr Nachrichten". Ця біографія належить до найвизначніших історій ХХ століття. Водночас вона унаочнює долю безлічі жертв політики націонал-соціалістів. 

Після вторгнення німецької армії до України Візенталя було ув’язнено. Йому вдалося допомогти своїй дружині втікти до Варшави, проте для нього самого розпочався шлях страждань – шлях, що проходив через робітничий табір і табір смерті. Але кількома тижнями пізніше він почав документувати злочини наглядачів і керівництва концентраційних таборів для майбутніх визволителів.

Два роки тому Сімона Візенталя не стало. Нині він похований в Ізраїлі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: