Бюджет СБУ буде скорочено вдвічі

Депутат від НУ-НС Олександр Омельченко запропонував своїм колегам урізати повноваження та бюджет Служби безпеки України.

СБУ
УНІАН
НУ-НС наполягає на завершенні в 2009 році реформування СБУ
Верховна рада може урізати повноваження Служби безпеки та скоротити наполовину її бюджет. Відповідний законопроект зареєстрував у ВР депутат від НУ-НС, екс-мер Києва Олександр Омельченко.

Документом пропонується накласти мораторій на виконання СБУ правоохоронних функцій, скоротити бюджету Служби на 2009 рік удвічі, а кошти на спецоперації виділяти виключно "в порядку парламентського контролю".

Омельченко наполягає на необхідності завершення в 2009 році реформування СБУ, щоб припинити практику "виконання органами і співробітниками Служби безпеки невластивих завдань, використання сил і засобів цієї служби всупереч Конституції і законам".

До того часу, поки реформування СБУ не буде завершено, депутат пропонує накласти мораторій на виконання СБУ "правоохоронних обов'язків щодо досудового слідства, арешту і затримання людей".

"Чому всім цим повинна займатися СБУ? У нас що, немає прокуратури, слідчих, міліції? Ми колись позбавилися від КДБ великої Росії, а сьогодні отримали свій власний? СБУ повинна займатися захистом Конституції нашої держави, а не політичними замовленнями", - пояснив автор законопроекту.

Цей законопроект викликав здивування у СБУ. "Дивно чути про такі ініціативи від людини, яка не має і ніколи не мала жодного стосунку ні до правоохоронних органів, ні до служби національної безпеки", - заявила керівник прес-служби СБУ Марина Остапенко.

У комітеті Ради з питань нацбезпеки такі пропозиції також назвали недоцільними.

"Позбавити СБУ правоохоронної функції – це не нова мелодія, але на даному етапі робити це передчасно. Та і що означає накласти мораторій? Це якийсь підхід дилетанта! А чим займатиметься слідче управління СБУ і як все це ув'язуватиметься із чинним законом "Про Службу безпеки"? – зауважив секретар комітету Юрій Самойленко (Партія регіонів).

За його словами, законопроект буде розглянутий комітетом, який ухвалить рішення про доцільність його розгляду в сесійному залі.

Читайте також:

Депутати - мільйонери просять у Верховної ради грошей

Ющенко передумав призначати Наливайченка головою СБУ

Тимошенко погодилася змінити бюджет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: