Фірташ погрожує Україні міжнародним судом

Компанія RosUkrEnergo нікому не віддасть свій газ із українських підземних сховищ.

Компанія RosUkrEnergo погрожує почати у Швейцарії судовий та кримінальний процеси в разі відчуження в неї газу, що знаходиться у підземних сховищах України.

Про це йдеться у листі голови ради директорів RUE Ларса Хаусманна, яке він надіслав керівнику "Нафтогазу України" Олегу Дубині.

У листі зокрема стверджується, що компанія не продавала газ, який знаходиться в українських підземних сховищах.

"Я хотів би вас офіційно поінформувати – акціонерами не прийнято жодного рішення з цього приводу. Радою директорів не прийнято жодного рішення щодо цього. Рада директорів не надавала відповідних повноважень менеджменту RosUkrEnergo укладати такі контракти", - написав Хаусманн.

"Менеджмент RosUkrEnergo не укладав жодних контрактів з продажу цього газу", - додав він.

"Таким чином, будь-які відчуження або заборона обігу цього газу будь-яким шляхом, що суперечить контрактам №14/395-2/04 та №14/395-3/4, укладеним між нашими компаніями 29.07.2004 року, призведе до скоєння суворого злочину, який не залишить нам жодного вибору крім ініціювання юридичних і кримінальних процедур згідно із законодавством Швейцарської Конфедерації задля захисту бізнес-інтересів RosUkrEnergo", - зазначає представник RUE.

Аналогічний лист отримав керівник Митної служби України Валерій Хорошковський.

Нагадаємо, згідно з газовими домовленостями України та Росії, "Газпром" передав борги RosUkrEnergo українському "Нафтогазу".

"Нафтогаз" перекупив у "Газпрому" і має намір забрати  11 мільярдів газу RUE, який зберігається у підземних газосховищах України, причому за пільговою ціною у 153,9 долара.

Для придбання цього газу "Газпром" погодився сплатити "Нафтогазу" аванс за транзит.

Від імені RUE цю угоду погодився підписати Микола Дубик - виконавчий директор компанії, який є заступником керівника юридичного департаменту "Газпрому".

Однак, згідно зі статутом RUE, подібного роду рішення вважаються легітимними, коли їх підписують два виконавчих директора – і від "Газпрому" (Микола Дубик), і від Дмитра Фірташа (Дмитро Глебко).

Компанія-посередник RosUkrEnergo була прибрана з українського газового ринку українсько-російськими угодами від 19 січня.

Читайте також:

Москва продала борги Фірташа Україні

Фірташ готує судовий позов до "Газпрому"

Фірташ не заслужив орден із рук Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: