Фірташ припинив постачання української електрики в Угорщину

Після Росії, Білорусі та Польщі від української електроенергії відмовилася і Угорщина. Причина для всіх одна - надмірне подорожчання.

Угорський енерготрейдер Emfesz Kft. відмовився від покупки української електроенергії через її подорожчання.

Відповідного листа з пропозицією призупинити поставки електроенергії до кінця 2009 року Emfesz направив на адресу держпідприємства зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго".

"Цінова кон'юнктура, яка значно погіршилася на спотовому ринку електроенергії в Угорщині в першому кварталі 2009 року, а також неможливість досягти домовленість між Emfesz та ДПЗД "Укрінтеренерго" щодо зниження ціни на електроенергію (...), обумовлюють для нашої компанії недоцільність продовження постачання електроенергії з України в 2009 році", - йдеться в документі.

Водночас в "Укрінтеренерго" підтвердили, що поставки української електроенергії компанії Emfesz були повністю припинені в квітні.

Як повідомлялося, Україна з грудня 2008 року припинила експорт електроенергії до Польщі через відмову польської компанії Zomar SA купувати українську електроенергію, через її подорожчання.

Постачання української електроенергії в Росію і Білорусь з аналогічної причини були припинені в 2007 році.

Emfesz створено у 2003 році українцем Дмитром Фірташем, який є співвласником компанії RosUkrEnergo.

Нагадаємо, під час "газової війни" між Україною та Росією на початку цього року, Emfesz була єдиною європейською компанією, яка подала на Україну до суду через начебто блокування постачання російського газу у Європу.

Читайте також:

Угорщина блокує постачання електрики з України. Фігурує Фірташ

Уряд передумав: тарифи на електрику та газ треба підвищити

Рада подолала вето Ющенка на закон про експорт електрики

Росія перехопила в України контракт на постачання електроенергії до Литви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: