Фірташ: росіяни з імперськими замашками хочуть поглинути "Нафтогаз"

Співвласник "РосУкрЕнерго" Дмитро Фірташ переконаний, що у разі об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу" Росія поглине Україну.

Український бізнесмен, співвласник "РосУкрЕнерго" Дмитро Фірташ не вірить, що відбудеться злиття "Газпрому" і "Нафтогазу".

"Я вважаю, що це неправильно. І я не вірю, що це станеться. Але я не в уряді і не веду переговорів", - заявив Фірташ у коментарі журналістам після зустрічі бізнес-еліти з російським президентом Дмитром Мєдвєдєвим.

Фірташ пояснив, що у разі подібного об'єднання Росія поглине Україну. "Порахуйте, скільки коштує "Газпром" і скільки - "Нафтогаз"? Можна на це йти, але запропонувавши Росії, що ми купимо половину "Газпрому". А для цього нам з вами потрібні гроші і їхнє схвалення", - зазначив він.

Подивившись у бік росіян, Фірташ додав: "Вони ж більше працюють з імперськими замашками і хочуть поглинути "Нафтогаз", а не що-то нам віддати. Тому я не вірю, що злиття з "Газпромом" відбудеться".

Крім того, бізнесмен вважає, що Україна повинна мати газ з Узбекистану, Казахстану і Туркменії.

"Україна має право вимагати те, що вона вимагає. Дійсно, Україна за останні два з половиною роки втратила найвпливовішу річ - це газ з Середньої Азії. Правильно казали всі мої колеги, а я спеціально мовчав, не брав слова, тому що це було б неправильно - однак, згідно з логікою, Україна повинна мати газ з Узбекистану, Казахстану і Туркменії", - пояснив він.

Водночас Фірташ нагадав, що Мєдвєдєв на зустрічі з бізнесменами відмовився змінювати позиції Росії в Середній Азії, які вони вже закріпили. "Вирвати з рота те, що вони вже з'їли, буде складно", - прокоментував він.

Нагадаємо, під час зустрічі з главою РФ одразу чотири українські "акули бізнесу" висловилися проти заборони Росії на транзит середньоазіатського газу через свою територію.

"Питання, яке ви підняли, повинне вирішуватися не в двосторонньому, а в трибічному форматі", - заявив Мєдвєдєв. У відповідь на це Янукович зазначив, що "не Україна пішла з ринку газу Середньої Азії, а її з цього ринку видавили".

Читайте також:

На зустріч з Мєдвєдєвим прийшла майже вся українська бізнес-еліта

Янукович: Україну виштовхали з газового ринку Середньої Азії

Фірташ відмовився взяти борг у "Нафтогазу" товаром

Росія готова створити СП на базі "Газпрому" і "Нафтогазу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: