Фірташ розповів, як "Нафтогаз" заробив на Україні

Дмитро Фірташ розповів про схеми поставок газу в Україну.

04_xavka
УНІАН
Дмитро Фірташ розповів, чому почалася газова війна і хто скільки винен за пальне.

На думку співвласника RosUkrEnergo, конфлікт почався тому, що "в ході переговорів кожен хотів чути тільки себе".

Бізнесмен відкинув звинувачення Тимошенко у тому, що він причетний до газового конфлікту. "Я можу сказати однозначно - те, що говорить Юлія Володимирівна, що конфлікт нібито почався через мене, - це неправда. По-перше, 31 грудня мене не було ні в Україні, ні в Росії. Я був в Швейцарії, і ніяк не міг вплинути на ці процеси", - сказав бізнесмен.

На питання про ціну на газ у 450 дол. Фірташ відповів, що "це нонсенс, коли виносять на телебачення обговорення контрактів і ціни".

Говорячи про борг "Нафтогазу" перед RosUkrEnergo, Фірташ знову повторив, що "Нафтогаз" винен 650 млн. дол. за минулий рік. Водночас Фірташ запевнив, що RosUkrEnergo нікому нічого не винне. За його словами, "всі гроші, які одержує RosUkrEnergo, автоматично перераховуються "Газпрому".

Фірташ заявив, що український бізнес для RosUkrEnergo ніколи не був прибутковим, тому він не бачить проблеми в тому що цю компанію прибрали зі схеми постачання газу.

Дмитро Фірташ згадав також компанію "УкрГаз-Енерго". Він розповів, що у 2006, 2007 роках ніхто не говорив про те, що Україна винна за газ. Тоді, за його словами, розрахунки були 100-відсотковими. Це відбувалося за рахунок того, що була компанія "УкрГаз-Енерго". "Першочерговою задачею "УкрГаз-Енерго" були розрахунки за газ з постачальником і оплата податків … Ця компанія потрібна була для забезпечення своєчасних розрахунків", - сказав Фірташ. За це компанія брала 2-3 дол. комісійних з тисячі кубометрів.

У березні "УкрГаз-Енерго" усунули з газового ринку. Як стверджує Фірташ, газ почав продавати "Нафтогаз". Фірташ розповідає, що "промисловість продовжувала розраховуватися на 100%. А з нами розрахувалися за рахунок того, що узяли майже 2,8 млрд. дол. кредиту в Нацбанку і залишилися ще винні 650 млн. дол. Ставлю питання - куди пішли гроші?".

Далі бізнесмен каже: "Коли президент Росії каже, що ми продавали газ по 179,5 дол., а українська промисловість одержувала газ по 313 дол. через якихось посередників, всі подумали, що йдеться про RosUkrEnergo. Ні, хлопці, вибачте. RosUkrEnergo продавала газ на кордоні України. "УкрГаз-Енерго" вже не продавало газ. Вони вивели компанію з цієї схеми. Проте на ринку з'явилися посередники, які поставляли газ промисловості. І це посередники "Нафтогаза", на рахунках яких і осіла велика частина цього боргу". За словами Фірташа, "виявилося", що "Нафтогаз" такий же посередник, як і будь-яка інша компанія, тільки дорожчий.

Співвласник RosUkrEnergo прокоментував також повідомлення у ЗМІ про те, що він контролює 75% облгазів. Він саказав: "Коли я говорив, що ми контролюємо 75% ринку, я мав на увазі, що дві третини газу, який споживає Україна, поставляється RosUkrEnergo".

Читайте також:
Фірташа прибрали з газового ринку
Тимошенко забирає собі весь український газ
Фірташ розповів, що RosUkrEnergo живе успішно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: