Фірташ розповів, що RosUkrEnergo живе успішно

Дмитро Фірташ запевняє, що RosUkrEnergo працює успішно і Україна для цієї компанії - "це один епізод, і не дуже вдалий".

За словами Фірташа, RosUkrEnergo працює успішно і абсолютно "нормально" - купує 62 млрд. кубометрів середньоазіатського газу в "Газпрому" і має можливість для резерву купувати 17 млрд. кубометрів російського газу.

Причому, зазначив він, Україні газ продавався з урахуванням зростання ціни на нафту в 2008 році на дуже вигідних умовах, оскільки RosUkrEnergo купував газ у "Газпрому"лише на 1 дол. за 1 тис. кубометрів дорожче, ніж Росія купувала цей газ у Середній Азії.

Фірташ повідомив, що, крім України, RosUkrEnergо продавало газ Румунії, Польщі, Угорщині, Чехії і Словаччині, а Україна для компанії - "це один епізод, і не дуже вдалий".

"Я зумів заробити грошей собі і зміг створити схему, за якою я дотував Україну. За три роки роботи RosUkrEnergo - 2005-2008 рр. – продотувало 5 млрд. дол. Ми з вами, панове одержували задоволення, і за це весілля, за цей стіл, за цю пиятику платила Європа".

Раніше Фірташ вже заявляв, що RosUkrEnergo дотує Україну. Тоді він сказав, що "ми весь час дотували Україну приблизно на 1 мільярд доларів в рік, і цю невдячну справу треба закінчувати. RUE ніколи не заробляла на Україні, дотуючи її тільки за рахунок експорту. Хай тепер хто-небудь інший дотує".

Компанія RosUkrEnergo була створена у липні 2004 року компаніями "Газпромбанк" та Raiffeisen. 50% акцій цієї компанії належить "Газпрому", ще 50% акцій - CentraGas Holding AG (Австрія), бенефіціарами якої є українські бізнесмени Фірташ (90% акцій) та Іван Фурсін (10% акцій).

Читайте також:
Фірташ проситься виступити у Верховній раді
RosUkrEnergo скупило облгази
Фірташ розповів таємниці газового ринку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: